fbpx

Blog

JAK ZOSTAĆ INSTRUKTOREM KITESURFINGU? – KURS INSTRUKTORA KITESURFINGU PZKITE

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście co trzeba zrobić, jak dobrze pływać żeby zostać licencjonowanym instruktorem kitesurfingu zapraszamy do lektury poniższego artykułu!

Kurs Instruktora Kitesurfingu – dlaczego jest niezbędny?

Każdy odpowiedzialny kitesurfer, który planuje pracować jako instruktor kitesurfingu powinien bezwzględnie wziąć udział w kursie instruktorskiem. Udział w profesjonalnym kursie nie tylko zweryfikuje nasze predyspozycje do pracy w charakterze instruktora kitesurfingu ale również odpowiednio przygotuje NAS do tej roli. Pamiętaj, że tylko licencjonowany instruktor może być objęty ubezpieczeniem OC od wykonywanego zawodu. Aby zostać licencjonowanym Instruktorem Kitesurfingu i przystąpić do kursu trzeba posiadać przede wszystkim odpowiednie umiejętności kitesurfingowe oraz mieć ukończyć kurs Pomocnika Instruktora PZKite. Kryterium kwalifikacyjnym dla przystąpienia do kursu Pomocnika Instruktora PZKite są umiejętności kitesurfingowe na poziomie PZKite 3D, które możemy określić jako: umiejętność poprawnego ustawienia sylwetki na desce, poprawnej pracy latawcem podczas pływania, umiejętność kontroli prędkości i toru jazdy oraz wykonywania regularnych zwrotów. Wszystkie te ewolucje muszą być opanowane w stopniu powtarzalnym i pokazowym zarówno w warunkach silnego wiatru jak i w tzw. warunkach lightwindowych czyli kiedy siła wiatru jest bardzo słaba. Oczywiście wszystkie opisane powyżej umiejętności kitesurfingowe można opanować realizując standardowy kurs kitesurfingu I+II+III stopnia pod okiem wykwalifikowanego instruktora w licencjonowanej szkole PZKite, nie oznacza to jednak, że po ukończeniu nauki na takim kursie w licencjonowanej szkole kitesurfingu będziemy już gotowi aby przystąpić do kursu instruktorskiego.

nauka kitesurfingu w szkole kite w Jastarnia

Nasze umiejętności kitesurfingowe musza pozwolić nam „czuć” się swobodnie na desce!

Należy pamiętać, że kandydat na instruktora powinien ponadto posiadać doświadczenie w pływaniu w różnych warunkach wiatrowych – zarówno silno jak i słabo wiatrowych a co za tym idzie na różnych rozmiarach kajtów. Powinien czuć się swobodnie zarówno pływając na płaskich jak i zafalowanych akwenach, potrafić przeprowadzić akcję samo-asekuracji na płytkiej oraz głębokiej wodzie oraz  mieć doświadczanie w pływaniu przy różnych kierunkach wiatru.

kurs kitesurfingu

Doświadczenie w pływaniu na różnorodnych spotach przy różnych warunkach wiatrowych!

Wszystkie nasze umiejętności kitesurfingowe oraz zdobyte doświadczenie podlegają weryfikacji podczas Kursu Pomocnika Instruktora PZKite, którego pozytywnie zaliczenie stanowi promesę do udziału w kursie Instruktora Kitesurifngu PZKite. O szczegółach kursu Pomocnika PZKite możecie przeczytać w naszym poprzednim artykule KURS POMOCNIKA INSTRUKTORA PZKite Tutaj może warto jedynie wspomnieć, że Kurs Pomocnika Instruktora Kitesurfingu można realizować już od 16 roku życia, jest więc to świetna opcja dla młodych kitesurferów, którzy w przyszłości chcieliby podążać ścieżką instruktorską.

Instruktor kitesurfingu – ile trwa kurs?

Kiedy już nasze umiejętności kitesurfingowe zostaną pozytywnie zweryfikowane podczas kursu pomocnika, możemy przystąpić do Kursu Instruktora Kitesurfingu PZKite poziom 1. Warunkiem uczestnictwa w właściwym kursie instruktorskim oprócz posiadania wspominanego stopnia pomocnika jest również pełnoletniość. Podczas trwającego 6 dni kursu Instruktorskiego realizowany jest program z zakresu m.in. metodyki nauczania kitesurfingu, bezpieczeństwa podczas uprawniania i szkolenia kitesurfingu, form asekuracji akwenów szkoleniowych, podstaw meteorologii oraz charakterystyki sprzętu kitesurfingowego. Uczestnicy kursu mają za zadanie zrealizować́ minimum 3 bloki zajęć praktycznych́ z kursantami, przeprowadzić wykład z wyznaczonej wcześniej tematyki oraz zaliczyć egzamin teoretyczny i praktyczny.

kurs kitesurfingu

Przeprowadzenie obszernego wykłady o zadanej tematyce to również element zaliczenia kursu instruktorskiego

 

Kurs Instruktora Kitesurfingu – jak wyglada zaliczenie?

Wszystkie wymienione wyżej składowe są przedmiotem oceny będącej decydującą o pozytywnym zaliczeniu kursu. Przystępując do Kursu Instruktorskiego PZKite trzeba mieć świadomość, że od kandydatów na instruktorów oczekuje się nieco wyższych umiejętności kitesurfingowych aniżeli od kandydatów na pomocnika instruktora. Kurs Instruktora Kitesurfingu PZKite zakończony jest egzaminem teoretycznym, pisemnym ( test + pytania otwarte) oraz  egzaminem praktycznym, który obejmuje prezentację wybranych ewolucji, również tych  z poziomu 4D  tj: pływanie na switchu, wykonanie podstawowego skoku ollie oraz skoku przy użyciu latawca (skok przez zenit).

nauka kitesurfingu w licencjonowanej szkole

Umiejętność wykonania podstawowych ewolucje kitesurfingowe to również obligatoryjny warunek zaliczenia kursu instruktorskiego!

Po pozytywnym zaliczeniu Kursu Instruktorskiego PZKite poziom 1 kandydat na instruktora zobowiązany jest do zrealizowania minimum 30 godzin praktyk w Licencjonowanej Szkole Kitesurfingu PZKite. Potwierdzenie zrealizowania praktyk kandydat na instruktora przedstawia Instruktorowi Wykładowcy PZKite, który był organizatorem Kursu Instruktorskiego i który umieszcza tą informację na protokole z kursu. Dopiero dopełnienie tego warunku stanowi o otrzymaniu przez kandydata legitymacji instruktorskiej a tym samym o nabyciu prawa do pracy na stanowisku Instruktora Kitesurfingu.

kurs kitesurfingu

Po pozytywnie zdanych egzaminach kandydat na instruktora zobowiązany jest do odbycia 30 h praktyk w licencjonowanej szkole kitesurfingu!

 

Kurs Instruktora Kitesurfingu w Jastarni

Jako licencjonowana szkoła kitesurfingu PZKite, której kierownikiem szkolenia jest Instruktor Wykładowca PZKite Łukasz Koniuszewski zapraszamy na najbliższy termin Kursu Instruktora Kitesurfingu Poziom 1, którego rozpoczęcie zaplanowane jest w naszej szkole w Jastarni na 25.05.2020 a koszt uczestnictwa w nim wynosi 2400 zł lub 3050 wraz z Kursem na Pomocnika Instrukotra PZKite – kurs pomocnika należy wtedy rozpocząć najpóźniej 22.05.2020. Szczegółowe informacje o terminach kursów instruktorskich znajdziecie u NAS na TERMINARZ KURSÓW INSTRUKTORSKICH W SurfSzkola przy molo w Jastarni

kurs kitesurfingu

Licencjonowany Instruktor Kitesurfingu PZKite

Masz więcej pytań dotyczących Kursu Instruktora PZKite?

dzwoń + 48 602 392 237 lub pisz surfszkola@op.pl

Gdzie NAS znajdziecie?
SurfSzkoła przy molo w Jastarni
ul. Nad Zatoką 2, Jastarnia
(lewa strona przy wejściu na molo!)

Czekamy na ciebie w JASTARNI!

 

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com