WINDSURFING

Kursy i nauka windsurfingu

WINDSURFING TO SPORT DLA KAŻDEGO, gdzie już w pierwszej godzinie „złapiesz” wiatr w żagiel i popłyniesz na desce!
Windsurfingu nauczamy już od 5 roku życia, a górna granica praktycznie nie istnieje.
Aby jak najszybciej stać się samodzielnym windsurferem proponujemy skorzystać z jednego z naszych kursów windsurfingu – jego poziom, intensywność i czas trwania dopasujemy do Twoich preferencji!

DSC_0764

PRZEBIEG SZKOLENIA I RODZAJE KURSÓW WINDSURFINGU DEDYKOWANE MŁODZIEŻY i OSOBOM DOROSŁYM:

Kursy Windsurfingu przygotowane z myślą o starszej młodzieży oraz osobach dorosłych to pakiety godzin składające się zarówno z zajęć z instruktorem jak i godzin samodzielnego wypożyczenia sprzętu dla doskonalenia i utrwalania poznanych na kursie umiejętności.

KURS WINDSURFINGU DOBRY POCZĄTEK [Czas trwania 2h]

 • 2 h zajęć z instruktorem
 • Określanie kierunku wiatru, przygotowanie sprzętu do zejścia na wodę
 • Utrzymywanie równowagi na desce
 • Start na hals w półwietrze
 • Pływanie w półwietrze w obu kierunkach
 • Uproszczony zwrot na wiatr

 

UWAGA! W przypadku osób, które pierwsze doświadczenia w pływaniu na windsurfingu mają już za sobą poziom szkolenia będzie dopasowany do ich aktualnych umiejętność a wybór konkretnego kursu będzie oznaczał ilość zarezerwowanych godzin podczas których będziemy uczyć się nowych ewolucji oraz doskonalić te wcześniej poznane.

KURS WINDSURFINGU POD KONTROLĄ [Czas trwania 8h]

 • 5 h zajęć z instruktorem + 3 h samodzielnego wypożyczenia sprzętu aby doskonalić poznane na kursie umiejętności
 • Umiejętności z programu kursu DOBRY POCZĄTEK +
 • Nauka ostrzenia i odpadania
 • Pływanie wszystkimi kursami względem wiatru
 • Nauka właściwego zwrotu z wiatrem i na wiatr
 • 2 h samodzielnego wypożyczenia sprzętu na doskonalenie poznanych na kursie umiejętnościach, do wykorzystania w dowolnym momencie kursu

 

UWAGA! W przypadku osób, które pierwsze doświadczenia w pływaniu na windsurfingu mają już za sobą poziom szkolenia będzie dopasowany do ich aktualnych umiejętność a wybór konkretnego kursu będzie oznaczał ilość zarezerwowanych godzin podczas których będziemy uczyć się nowych ewolucji oraz doskonalić te wcześniej poznane.

KURS WINDSURFINGU WINDSURFER [Czas trwania 15h]

 • 10 h zajęć z instruktorem + 5 h samodzielnego wypożyczenia sprzętu aby doskonalić poznane na kursie umiejętności
 • Umiejętności z programu kursu  POD KONTROLĄ +
 • Start z plaży
 • Pływanie bez miecza z większym pędnikiem
 • Pływanie w trapezie
 • Zwrot helikopter sztag
 • Podstawy słabo wiatrowego freesylu
 • 4 h samodzielnego wypożyczenia sprzętu na doskonalenie poznanych na kursie umiejętność, do wykorzystania w dowolnym momencie kursu.

 

UWAGA! W przypadku osób, które pierwsze doświadczenia w pływaniu na windsurfingu mają już za sobą poziom szkolenia będzie dopasowany do ich aktualnych umiejętność a wybór konkretnego kursu będzie oznaczał ilość zarezerwowanych godzin podczas których będziemy uczyć się nowych ewolucji oraz doskonalić te wcześniej poznane.

KURS WINDSURFINGU WINDSURFER PRO [Czas trwania 22h]

 • 15 h zajęć z instruktorem + 7 h samodzielnego wypożyczenia sprzętu aby doskonalić umiejętności
 • Umiejętności z programu kursu WINDSURFER +
 • Start z plaży
 • Pływanie na sprzęcie ślizgowym
 • Nauka pływania w ślizgu
 • Nauka pływania w footstrapach
 • 7 h samodzielnego wypożyczenia sprzętu na doskonalenie poznanych na kursie umiejętność, do wykorzystania w dowolnym momencie kursu.

 

UWAGA! W przypadku osób, które pierwsze doświadczenia w pływaniu na windsurfingu mają już za sobą poziom szkolenia będzie dopasowany do ich aktualnych umiejętność a wybór konkretnego kursu będzie oznaczał ilość zarezerwowanych godzin podczas których będziemy uczyć się nowych ewolucji oraz doskonalić te wcześniej poznane.

NAUCZAMY NA WSZYSTKICH POZIOMACH ZAAWANSOWANIA!

Jesteś ambitny? To świetnie! W naszej szkole windsurfingu nauczymy Cię efektywnego i kontrolowanego pływania w ślizgu, startu z wody i ślizgowego zwrotu przez rufę.

Słabo wieje? Nic straconego! To idealny czas na naukę klarowania osprzętu, zaznajomienie się z wieloma praktycznymi ciekawostkami jak również naukę pompowania (rozpędzania deski) i podstaw odlschoolowego Freestyl’u.

Kursy i nauka windsurfingu dla dzieci
w wieku od 5 do 12 lat:

Dla najmłodszych dzieci przygotowaliśmy 5, 10 i 15-godzinne pakiety kursów windsurfingu które w całości składają się z zajęć z instruktorem a więc wasze pociechy są przez cały czas trwania kursu pod opieką instruktora.


11844989_797688797013925_5486821029019897448_o
Martwisz się czy Twoje dziecko jest wystarczająco duże na windsurfing? Bez obaw! Windsurfingu nauczamy już od 5 roku życia!

 • Małe i lekkie żagielki,deski oraz komfortowe pianki
 • Specjalnie opracowane programy szkoleniowe oparte na formie zabawowej
 • Intensywność i czas trwania zajęć dostosowana do możliwości Twojego dziecka
 • Opieka instruktora przez cały czas trwania kursu
 • Dyplom i surferska odznaka na zakończenie kursu

Sprawdź naszą ofertę
KURSÓW WINDSURFINGU DLA DZIECI

CENNIK >>> –10% od ceny przy rezerwacji on-line

w-cenie-wind

Windsurfing

W naszej szkole windsurfingu w Jastarni szkolimy już od 5 roku życia. Specjalnie opracowane programy metodyczne oraz specjalistyczny sprzęt - małe deski oraz lekkie żagielki umożliwiają nam prowadzenie efektywnych zajęć nawet wśród 4 latków! Nie jesteś pewien czy Twoje dziecko jest już wystarczające duże na naukę windsurfingu? Przyjdź do NAS, a my zadbamy o to, żeby była to dla niego niezapomniana przygoda, która w przyszłości może zaowocować pasją do sportu jakim jest windsurfing!
W cenę kursów windsurfingu w naszej szkole w Jastarni wliczone jest wszystko co do ich przeprowadzenia niezbędne a więc kompletny sprzęt dopasowanych do aktualnych warunków wiatrowych oraz poziomu Twoich umiejętności ( deska do windsurfingu + pędnik), pianka, kamizelka asekuracyjna, asekuracja motorówką oraz ubezpieczenie NNW. Nauka windsurfingu w naszej szkole w Jastarni to gwarancja ustalonej ceny oraz braku ukrytych dodatkowych kosztów.
W Jastarni mamy jedne z najlepszych w Europie warunków do nauki windsurfingu i kitesurfingu. Sprzyja temu niezafalowany akwen o piaszczystym podłożu, a także często wiejący, równy wiatr. Warto również dodać, że to właśnie w Jastarni mamy największą na całym półwyspie płyciznę, które sięga nawet do 5 km w głąb zatoki Puckiej, gdzie np. na wysokości Chałup jest to tylko 300 m od brzegu. Płytka woda zdecydowanie poprawia komfort nauki podczas kursu windsurfingu dając poczucie bezpieczeństwa, co zdecydowanie przyspiesza progres uczenia się.
Po dokonaniu wyboru konkretnego kursu windsurfingu to TY sam decydujesz o tym jak intensywnie chcesz pływać na windsurfingu. W naszej szkole windsurfingu w Jastarni zajęcia realizujemy w minimum w godzinnych jednostkach, co oznacza że np. 14 godzinny kurs windsurfingu możesz realizować przez 14 dni ( każdego dnia godzina) lub np. w wersji bardziej intensywnej: każdego dnia dwie godziny do południa i dwie godziny po południu co łącznie zajmie Ci 7 dni. Analogicznie kurs windsurfingu Dobry Początek, który trwa 2 godziny możesz zrealizować w ciągu jednego dnia lub rozłożyć go na maksymalnie dwa dni.
Jeśli jesteś zupełnie początkującym windsurferem lub porostu nie masz jeszcze własnej pianki (oczywiście w naszej szkole windsurfingu w Jastarni otrzymasz ją bezpłatnie do każdego kursu) powinieneś mieć ze sobą kąpielówki (przylegające, raczej nie w typie boardshortów), które ubieramy pod piankę. Jeśli dysponujesz własną pianką windsurfingową możesz swobodnie zakładać ją na gołe ciało. Dodatkowo w zależność od pogody wskazane jest nakrycie głowy – chroniące od słońca lub zimna; w przypadku chłodniejszego dnia warto zaopatrzyć się z specjalną czapkę neoprenową, która ochroni naszą głowę i uszy przed wiatrem i zdecydowanie poprawi nasz komfort cieplny, natomiast w dniu słoneczne wskazane jest nakrycie głowy chroniące przez promieniami UV – doskonale sprawdzi się tutaj zwykła czapka z daszkiem. Warto pamiętać również o kremie z filtrem, a w przypadku
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com