Skateboarding

Skateboarding – Kursy deskorolki

Skateboarding czyli jazda na deskorolce to sport mający swoje korzenie w surfingu, kiedy to Kalifornijscy surferzy szukali alternatywy na dni bez fal. Skateboarding czyli jazda na deskorolce szybko jednak zyskała rzesze fanów i rozwinęła się jako niezależny sport. Skaterzy nie tylko wykorzystują deskorolkę do jazdy po płaskich terenach ale przede wszystkim do robienia różnych trików, często na przeszkodach tj. poręcze, schody czy budowanych specjalnie dla nich rampach bowlach oraz skateparkach. Naukę jazdy na deskorolce mogę rozpocząć dzieci już od 5 roku życia, dla których wykorzystanie deskorolki do przemieszczania się po płaskim terenie będzie wspaniałym wstępu do świata skateboardingu! W naszej szkole uczymy na wszystkich poziomach zaawansowanie, jeśli więc chciałbyś spróbować swoich sił na rampie, nauczyć się grindowania czy slidów na przeszkodach koniecznie sprawdź naszą ofertę dla Zaawansowanych deskorolkarzy.

Skate slide 1
Skate slide 2
Skate slide 3
Skate slide 4
Skate slide 5

Poziom I – Zajęcia dla początkujących skaterów

[Czas trwania: 2 godziny]

kurs skateboardPodczas pierwszej godziny zajęć poznasz podstawowe zasady bezpieczeństwa, nauczyć się upadać oraz bezpiecznie jeździć w terenie płaskim. Ponadto opanujesz umiejetność poprawnego nazewnictwa i rozpoznawania stron frontside/backside.

 • Dobór deskorolki, kasku, ochraniaczy, nazewnictwo elementów deskorolki
 • Poprawna pozycja na deskorolce
 • Nauka poprawnego upadania
 • Nauka poprawnego odpychania
 • Samodzielna jazda po płaskim terenie
 • Nauka podstawowych grabów w czasie jazdy
 • Ćwiczenia frontside/backside

Poziom II – Zajęcia dla średniozaawansowanych skaterów

[Czas trwania: 3 godziny]


kurs jazdy na deskorolce

Podczas trzech kolejnych godzin kursu przejdziesz serię ćwiczeń na deskorolce dzięki którym będziesz gotowy na wykonanie swoich pierwszych tricków. Przygotujemy Cię do samodzielnej jazdy na desce wraz z podstawowymi elementami freestyle’u.

 • Techniki skrętów – skręt zwykły, tie-tac
 • Zawrotki z jazdy tyłem – fakie pilot
 • Hamowanie tailem
 • Pierwsze tricki na płaskim
 • Zjazd z podestu
 • Podstawy jazdy na rampie
 • Jazda na 2 kółkach – manual
 • Podstawowe tricki oldschoolowe – wyskok z chwytem deski.

Poziom III – Zajęcia dla zaawansowanych skaterów

[Czas trwania: 3 godziny]

Kurs na tym poziomie uczyni z Ciebie prawdziwego skatera! Podczas kolejnych 3 godzin kursu nauczymy Cię bardziej zaawansowanych ewolucji, poznasz tajniki skoków na rampie a także nauczysz się poprawnych grind’ów/ slipów na innych przeszkodach.

skateboard kurs

 • Drop in, Rock to fakie, zawrotki na rampie
 • Podskok na desce – Ollie
 • Zawrotki z Nollie – na frontside I backside
 • Tricki z obrotem deski
 • Grindy i slide’y na murkach i poręczach
 • Zaawansowane tricki na rampie
 • Video coaching

W naszej szkole w cenę kursów deskorolkowych wliczone jest wszystko co do ich przeprowadzenia niezbędne tj. deskorolka, ochraniacze, kask oraz ubezpieczenie NNW. Zapisując się na kurs deskorolki w naszej szkole w Jastarni możesz być pewien, że nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów niż podana w ofercie cena kursu.
W naszej szkole deskorolki w Jastarni szkolimy już od 5 roku życia. Specjalnie opracowane programy metodyczne oraz specjalistyczny umożliwiają nam prowadzenie efektywnych zajęć nawet wśród 4 latków! Nie jesteś pewien czy Twoje dziecko jest już wystarczające duże na naukę deskorolki? Przyjdź do NAS, a my zadbamy o to, żeby była to dla niego niezapomniana przygoda, która w przyszłości może zaowocować pasją do sportu jakim jest deskorolka!
Nie. W naszej szkole w Jastarni rozliczamy się tylko za zrealizowane zajęcia. Jeśli z jakiś powodów nie ukończysz swojego kursu deskorolki to rozliczysz się tylko za zrealizowaną część kursu skate lub alternatywnie możesz wybrać formę rozliczenia Voucherem - ważnym 2 lata od daty jego wystawienia.
Jeżdżenie na deskorolce nie wymaga żadnej ponad przeciętnej sprawności fizycznej, jednak trzeba mieć świadomość, że to sport dość kontuzjogenny i ogólna sprawność oraz odpowiednie przygotowanie fizyczne może uchronić NAS przed kontuzją.
Nie, nie trzeba od razu rezerwować pełnego 7 godzinnego kursu deskorolki choć podejście kompleksowe przynosi najlepsze rezultaty. Przygodę z skateboardingiem możemy rozpocząć od realizacji pojedyńczego etapu kursu np. POZIOM I (1h) lub POZIOM I+II (4h) i po jego ukończeniu zadecydować czy mamy ochotę doszkalać się dalej.
Oczywiście, że nie. W naszej szkole deskorolki w Jastarni pracują instruktorzy, którzy szkolą na wszystkich etapach zaawansowania a każde szkolenie dostosowane jest bezpośrednio do aktualnych umiejętności kursanta tak aby przyniosło ono jak najlepsze rezultaty.
Nasza szkoła deskorolki jest otwarta od czerwca aż do połowy września. W całym tym okresie nasze biuro szkoły jest otwarte a nasi instruktorzy deskorolki prowadzą szkolenia. Jesteśmy najdłużej otwartą szkołą deskorolki w Jastarni!
Tak, przystępując do dowolnego kursu w naszej szkole w Jastarni każdy kursant objęty zostaje ubezpieczeniem NNW. Ubezpieczenie NNW jest to Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków czyli na wypadek doznania trwałej kontuzji np. podczas kursu deskorolki. Dzięki niemu po zakończeniu leczenia danej kontuzji/uszczerbku kursant otrzyma finansową rekompensatą, jeśli oczywiście jego uszczerbek zostanie zakwalifikowany przez ubezpieczalnię jako trwały.
Do realizacji kursu deskorolki potrzebny jest kompletny sprzęt, deska, ochraniacze oraz kask ale to wszystko otrzymasz od NAS w cenie kursu skateboardingu. Dodatkowo do kursu potrzebujesz mieć pełne obuwie sportowe na płaskiej podeszwie oraz wygodny strój sportowy - warto aby nawet w cieplejsze dni aby był to lekki strój z długim rękawem czy nogawką co dodatkowo może ochronić NAS przed możliwymi otarciami.

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com