fbpx

Kursy Wing Foil

Szkolenie - Wingfoil

Slide wingfoil 1
Slide wingfoil 2
Slide wingfoil 3
Slide wingfoil 4
Wingfoil slide 5
Wingfoil slide 6
Wingfoil slide 7
Wingfoil slide 8

WingFoil to stosunkowo świeży sport wśród sportów wodnych, w którym wykorzystywana jest deska z hydrofoilem i napędzana Wingiem. Sam WING jest dużo łatwiejszy w obsłudze od kitów i żagli windsurfngowych a deska z foilem pozwala na pływanie w lewitacji i osiąganie słusznych prędkości nawet w warunkach słabowiatrowych.

Wing surf - nauka obsługi winga

Pierwsza sesja - 2h

WING jako samo skrzydło jest bardzo łatwym w obsłudze sprzętem. Pierwsze szkolenie odbywa się na dużej desce typu SUP lub szkoleniowej desce windsurfingowej. W trakcie dwóch pierwszych godzin kursu nauczysz się:

  • podstawowych zasad bezpieczeństwa związanych z Wigiem, poznasz zasady jego sterowania
  • poruszać się z na desce z Wingiem w obydwu kierunkach
  • wykonać zwrot z wiatrem
  • wykorzystywać skrzydło do generowania mocy, która pozwoli kontrolować prędkość podczas pływania.

Nauka pływania na foliu

Druga + trzecia sesja 1-2h

Jeżeli nie pływałeś wcześniej na FOILU z kitem albo na windsurfingu to nauczymy Cię tego podczas sesji WAKE FOIL za motorówką. Pływanie za motorówką, która generuje cały czas taki sam ciąg jest najłatwiejszą formą pływania na FOILU. WAKE FOIL daje możliwość szybkiego zrozumienia zasady działania hydroskrzydła pod deską i nauczenia się pływania w lewitacji. Ten etap szkolenia dla osoby początkującej zajmuje  jedną do dwóch sesji za motorówką zazwyczaj nie więcej niż 2 godziny szkolenia. Jeśli jesteś już wprawionym Foilarzem ten etap możesz pominąć!

 

Nauka pływania na foliu z wingiem

Czwarta + Piąta sesja 4h

Jak opanowałeś już pływanie na FOILU w dowolnej formie (za motorówką, z kitem lub na windsurfingu) i nauczyłeś się obsługi samego skrzydła przychodzi czas na to, żeby połączyć ze sobą te dwie umiejętności. W trakcie tego etapu nauczysz się:

  • wstawania na deskę z WINGIEM
  • pompowania deską i WINGIEM z przejściem do lewitacji
  • utrzymywania lewitacji
  • wypornościowy zwrot z wiatrem ze zmianą pozycji ze SWITCH do REGULAR

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com