Nauka kitesurfingu

Kursy i nauka kitesurfingu

Podstawowe KURSY KITESURFINGU podzielone są u Nas na cztery, spójne 4-godzinne pakiety szkoleń, po których zrealizowaniu będziecie SAMODZIELNYMI KITESURFERAMI!

Pełen Kurs Kitesurfingu POZIOM I+II+III trwa 12 godzin a do jego przeprowadzenia potrzebujemy min. 3 wietrzne dni! Po ukończeniu kursu otrzymasz międzynarodowy certyfikat, który będzie oficjalnym potwierdzeniem Twoich umiejętności. W zależności od tego jaki poziom zaawansowania chciałbyś osiągnąć początkującemu kitesurferom rekomendujemy wybór 12 lub 16 godzinnego kursu czyli poziomu I+II+III (12h) lub I+II+III+IV (16h).

Pierwsze kroki na kitesurfingu masz już za sobą i nie wiesz który poziom kursu powinieneś wybrać? Nic nie szkodzi, wybierz dowolny kurs sugerując się ilością godzin, którą chciałbyś spędzić na wodzie a NASI instruktorzy zajmą się Twoim dalszym progresem!

Jesteś już samodzielnym kitesurferem ale chciałbyś w końcu w kontrolowany sposób “oderwać się od wody”? Zapraszamy na kursy z podstaw freestylu! Dla tych którym TwinTip już się znudził mamy do zaoferowania zajęcia na desce kierunkowej a później pływanie na desce z foilem! Sprawdź naszą ofertę kursów dla ZAAWANSOWANYCH KITESURFERÓW. Szkolimy na wszystkich poziomach zaawansowania!
Uwaga! ostrzegamy, że 99,9% naszych kursantów “łapie bakcyla” i uzależnia się od kitesurfingu !

POZIOM I [4 godziny] na dobry początek

kurs kitesurfingu IKO I

Dowiedz się więcej

POZIOM II [4 godziny] z latawcem na desce!!!

nauka kitesurfingu IKO II

Dowiedz się więcej

POZIOM III [4 godziny] samodzielne pływanie!!!

kitesurfing jastarnia IKO III

Dowiedz się więcej

POZIOM IV [4 godziny] umiejętności uzupełniające

Dowiedz się więcej

 

REZERWUJ W PAKIECIE! -10 %  przy rezerwacji on-line

 


INDYWIDUALNIE czy GRUPOWO?

Nauka na kursie indywidualnym jest gwarancją szybkiego progresu, ponieważ instruktor poświęca osobie uczącej się 100% uwagi; zajęcia intensywne i najbardziej efektywne. Jeśli więc zależy Ci na tym aby jak najszybciej stać się samodzielnym kitesurferem taki rodzaj zajęć będzie idealny dla CIEBIE!

Kursy grupowe są nieco tańszą alternatywą nauka kitesurfingu, które oferują integracyjny charakter zajęć. Podczas kursów grupowych kursanci oprócz własnej praktyki mają możliwość obserwowania współćwiczących dzięki czemu łatwiej jest im zrozumieć istotę niektórych ćwiczeń. Zajęcia grupowe to jednak stosunkowo mniej praktyki “pod latawcem” w porównaniu do zajęć indywidualnych, ponieważ kursanci wykonują ćwiczenia naprzemiennie. Kursy grupowe to doskonały wybór dla osób, które radością z uprawiania kitesurfingu chcą się dzielić z innymi – weź ze sobą żonę, tatę czy dobrego kumpla:)

KURSY KITESURFINGU DLA ZAAWANSOWANYCH KITESURFERÓW – WAVE, FOIL, FREESTYLE

PODSTAWY WAVE [1-2 godzin] pływaj na surfboardzie!

nauka WAVE Jastarnia

PODSTAWY FREESTYLU [1-2 godzin] skacz wysoko!!!

nauka kitesurfingu freestyle w Jastarnii

PODSTAWY KITE FOIL [1-2 godzin] lewituj nad wodą!!! 

nauka kitesurfingu foil w Jastarnii

Kitesurfing

W naszej szkole w cenę kursów kite i windsurfingu wliczone jest wszystko co do ich przeprowadzenia niezbędne tj. pianka, trapez, kask, kapok, kompletny sprzęt do kitesurfingu (latawiec z barem + deska), ubezpieczenie NNW, asekuracja motorówką oraz wystawienie karty progressu PZKite będącej oficjalnym potwierdzeniem Twoich umiejętność kitesurfingowych. Zapisując się na kurs kitesurfingu w naszej szkole w Jastarni możesz być pewien, że nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów niż podana w ofercie cena kursu.
Jeśli chodzi o dolną granicę wieku to kształtuje się ona pomiędzy 12 a 13 rokiem życia, ale w naszej szkole w Jastarni zdarza nam się z powodzeniem prowadzić zajęcia z kitesurfignu z dziećmi w wieku 10 – 11 lat. Oprócz wieku i pewnego rodzaju dojrzałości emocjonalnej dziecka również ważnym, a w zasadzie determinującym wskaźnikiem jest jego waga – aby dziecko mogło przystąpić do kursu kitesurfingu musi ważyć minimum 30 -35 kg.
Nie. W naszej szkole w Jastarni rozliczamy się tylko za zrealizowane zajęcia. Jeśli z jakiś powodów nie ukończysz swojego kursu kitesurfingu – bo np. nie będzie odpowiednich warunków wiatrowych to rozliczysz się tylko za zrealizowaną część kursu kite lub alternatywnie możesz wybrać formę rozliczenia Voucherem - ważnym 2 lata od daty jego wystawienia.
Tak, oczywiście. Pływanie na kitesurfingu nie wymaga żadnej ponad przeciętnej sprawności fizycznej, kite to w zasadzie sport dla każdego! Oczywiście dobra kondycja fizyczna czy doświadczenia z innych sportów deskowych często uławiają naukę pływania na kitesurfingu, ale w żadnym wypadku nie jest to warunek konieczny! Masz wątpliwości czy kite to sport dla Ciebie? Przyjdź do naszej szkoły w Jastarni i przekonaj się, że TAK!
Niestety ale podstawowa umiejętność pływania jest czynnikiem determinującym możliwość rozpoczęcia nauki pływania na kite. Co prawda podczas zajęć kursant cały czas jest w kamizelce asekuracyjnej, a Jastarnia ze względy na bardzo dużą płycizną umożliwia realizację szkolenia kitesurfingowego na wodzie stosunkowo płytkiej, jednak podczas kursu istnieje ryzyko że np. w wyniku własnego działania niezamierzonego znajdziemy się na głębokiej wodzie, gdzie nieumiejętność pływania może okazać się bardzo dużym zagrożeniem. Jeśli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności pływackich warto przed przystąpieniem do kursu kite, zadbać o ich poprawę. Zdecydowanie wpłynie to na podwyższenia komfortu nauki oraz własnego samopoczucia podczas kursu kite; regularne wizyty na basenie na pewno przełożą się na późniejszy szybki progres w wodzie podczas kursu kitesurfingu.

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com