fbpx

Nauka i kurs kitesurfingu

Nauka i kurs kitesurfingu

Podstawowe KURSY KITESURFINGU podzielone są u Nas na cztery, spójne 4-godzinne pakiety szkoleń, po których zrealizowaniu będziecie SAMODZIELNYMI KITESURFERAMI, a pływanie na kajcie nie będzie sprawiało Wam żadnego problemu!

Pełen Kurs Kitesurfingu POZIOM I+II+III trwa 12 godzin a do jego przeprowadzenia potrzebujemy min. 3 wietrzne dni! Po ukończeniu kursu otrzymasz międzynarodowy certyfikat, który będzie oficjalnym potwierdzeniem Twoich umiejętności. W zależności od tego jaki poziom zaawansowania chciałbyś osiągnąć początkującemu kitesurferom rekomendujemy wybór 12 lub 16 godzinny kurs kitesurfingu czyli poziom I+II+III (12h) lub I+II+III+IV (16h).

Pierwsze kroki na kitesurfingu masz już za sobą i nie wiesz który poziom kursu powinieneś wybrać? Nic nie szkodzi, wybierz dowolny kurs kitesurfingu sugerując się ilością godzin, którą chciałbyś spędzić na wodzie a nasi instruktorzy zajmą się Twoim dalszym progresem!

Jesteś już samodzielnym kitesurferem ale chciałbyś w końcu w kontrolowany sposób “oderwać się od wody”? Zapraszamy na kurs kitesurfingu z podstaw freestylu! Dla tych którym TwinTip już się znudził mamy do zaoferowania zajęcia na desce kierunkowej, a później pływanie na desce z foilem! Sprawdź naszą ofertę kursów dla ZAAWANSOWANYCH KITESURFERÓW. Szkolimy na wszystkich poziomach zaawansowania!
Uwaga! ostrzegamy, że 99,9% naszych kursantów “łapie bakcyla” i uzależnia się od kitesurfingu !

POZIOM I [4 godziny] na dobry początek

kurs kitesurfingu i pływanie na kajcie

Dowiedz się więcej

POZIOM II [4 godziny] z latawcem na desce!!!

kurs kitesurfingu i pływanie na kajcie

 

Dowiedz się więcej

POZIOM III [4 godziny] samodzielne pływanie!!!

kurs kitesurfingu i pływanie na kajcie

Dowiedz się więcej

POZIOM IV [4 godziny] umiejętności uzupełniające

kurs kitesurfingu i pływanie na kajcie - dla samodzielnych surferów

Dowiedz się więcej

 


INDYWIDUALNIE czy GRUPOWO?

Indywidualny kurs kitesurfingu jest gwarancją szybkiego progresu, ponieważ instruktor kitesurfingu poświęca osobie uczącej się 100% uwagi; zajęcia intensywne i najbardziej efektywne. Jeśli więc zależy Ci na tym aby jak najszybciej stać się samodzielnym kitesurferem i szybko opanować pływanie na kajcie,  taki rodzaj zajęć będzie idealny dla CIEBIE!

Kursy grupowe są nieco tańszą alternatywą nauki kitesurfingu, które oferują integracyjny charakter zajęć. Podczas kursów grupowych kursanci oprócz własnej praktyki mają możliwość obserwować pływanie na kajcie współćwiczących, dzięki czemu łatwiej jest im zrozumieć istotę niektórych ćwiczeń. Zajęcia grupowe to jednak stosunkowo mniej praktyki “pod latawcem” w porównaniu do zajęć indywidualnych, ponieważ kursanci wykonują ćwiczenia naprzemiennie. Kursy grupowe to doskonały wybór dla osób, które radością z uprawiania kitesurfingu chcą się dzielić z innymi – weź ze sobą żonę, tatę czy dobrego kumpla:)

KURS KITESURFINGU DLA ZAAWANSOWANYCH KITESURFERÓW – WAVE, FOIL, FREESTYLE

PODSTAWY WAVE [1-2 godzin] pływaj na surfboardzie!

podstawy strapless

PODSTAWY FREESTYLU [1-2 godzin] skacz wysoko!!!

kurs kitesurfingu - podstawy freestyle kiteboard

PODSTAWY KITE FOIL [1-2 godzin] lewituj nad wodą!!! 

pływanie na kajcie - podstawy kite foil

}

W naszej szkole w cenę kursów kite i windsurfingu wliczone jest wszystko co do ich przeprowadzenia niezbędne tj. pianka, trapez, kask, kapok, kompletny sprzęt do kitesurfingu (latawiec z barem + deska), ubezpieczenie NNW, asekuracja motorówką oraz wystawienie karty progressu PZKite będącej oficjalnym potwierdzeniem Twoich umiejętność kitesurfingowych. Zapisując się na kurs kitesurfingu w naszej szkole w Jastarni możesz być pewien, że nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów niż podana w ofercie cena kursu.
Jeśli chodzi o dolną granicę wieku to kształtuje się ona pomiędzy 12 a 13 rokiem życia, ale w naszej szkole w Jastarni zdarza nam się z powodzeniem prowadzić zajęcia z kitesurfignu z dziećmi w wieku 10 – 11 lat. Oprócz wieku i pewnego rodzaju dojrzałości emocjonalnej dziecka również ważnym, a w zasadzie determinującym wskaźnikiem jest jego waga – aby dziecko mogło przystąpić do kursu kitesurfingu musi ważyć minimum 30 -35 kg.
Nie. W naszej szkole w Jastarni rozliczamy się tylko za zrealizowane zajęcia. Jeśli z jakiś powodów nie ukończysz swojego kursu kitesurfingu – bo np. nie będzie odpowiednich warunków wiatrowych to rozliczysz się tylko za zrealizowaną część kursu kite lub alternatywnie możesz wybrać formę rozliczenia Voucherem - ważnym 2 lata od daty jego wystawienia.
Tak, oczywiście. Pływanie na kitesurfingu nie wymaga żadnej ponad przeciętnej sprawności fizycznej, kite to w zasadzie sport dla każdego! Oczywiście dobra kondycja fizyczna czy doświadczenia z innych sportów deskowych często uławiają naukę pływania na kitesurfingu, ale w żadnym wypadku nie jest to warunek konieczny! Masz wątpliwości czy kite to sport dla Ciebie? Przyjdź do naszej szkoły w Jastarni i przekonaj się, że TAK!
Niestety ale podstawowa umiejętność pływania jest czynnikiem determinującym możliwość rozpoczęcia nauki pływania na kite. Co prawda podczas zajęć kursant cały czas jest w kamizelce asekuracyjnej, a Jastarnia ze względy na bardzo dużą płycizną umożliwia realizację szkolenia kitesurfingowego na wodzie stosunkowo płytkiej, jednak podczas kursu istnieje ryzyko że np. w wyniku własnego działania niezamierzonego znajdziemy się na głębokiej wodzie, gdzie nieumiejętność pływania może okazać się bardzo dużym zagrożeniem. Jeśli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności pływackich warto przed przystąpieniem do kursu kite, zadbać o ich poprawę. Zdecydowanie wpłynie to na podwyższenia komfortu nauki oraz własnego samopoczucia podczas kursu kite; regularne wizyty na basenie na pewno przełożą się na późniejszy szybki progres w wodzie podczas kursu kitesurfingu.
W naszej szkole kitesurfingu w Jastarni pełen kurs POZIOM I+II+III trwa 12 godzin i podzielony jest na 3 spójne 4-godzinne etapy szkolenia. Aby zrealizować pełen kurs potrzebujemy minimum 3 wietrzne dni – każdego dnia przeprowadzamy jeden etap szkolenia kitesurfingowego – zaczynając od etapu I a kończąc na etapie III czyli samodzielnym pływaniu.
Nie, nie trzeba od razu rezerwować pełnego 12 godzinnego kursu kietsurfingu choć podejście kompleksowe przynosi najlepsze rezultaty. Przygodę z kitesurfingiem możemy rozpocząć od realizacji pojedyńczego etapu kursu np. POZIOM I (4h) lub POZIOM I+II (8h) i po jego ukończeniu zadecydować czy mamy ochotę pływać dalej.
Oczywiście, w naszej szkole kitesurfingu w Jastarni w cenę wszystkich kursów kitesurfingu oraz windsurfingu wliczony jest cały sprzęt niezbędny do ich przeprowadzania, w tym również wyposażenie takie jak pianka, trapez, kamizelka asekuracyjna, ubezpieczenie NNW, asekuracja motorówką, a w przypadku kursów kitesurfingu dodatkowo kask oraz wystawienie certyfikatu potwierdzającego poziom posiadanych umiejętności – Karta Pzkite.
Zdecydowanie nie. Aby wypożyczyć sprzęt do kitesurfingu należy posiadać udokumentowane umiejętności na poziomie PZKite III lub IKO III. Certyfikaty takie są wystawione przez licencjonowane szkoły kitesurfingu i są one gwarancją, że osoba wypożyczająca sprzęt do kitesurfingu potrafi z niego korzystać w sposób bezpieczny dla siebie i innych użytkowników spotu. W naszej szkole do każdego kursu otrzymasz bezpłatnie certyfiakt PZKite potwierdzający poziom Twoich umiejętności kitesurfingowych.
Oczywiście, że nie. W naszej szkole kitesurfingu w Jastarni pracują licencjonowani instruktorzy kitesurfingu, którzy szkolą na wszystkich etapach zaawansowania a każde szkolenie dostoswane jest bezpośrednio do aktualnych umiejętności każdego kursanta tak aby przyniosło ono jak najlepsze rezultaty.
Nasza szkoła Kitesurfingu Jastarnia i szkoła Windsurfingu Jastarnia otwarta jest zawsze od ostatniego weekendu kwietnia, aż do pierwszego dnia października. W całym tym okresie nasze biuro szkoły jest otwarte a nasi instruktorzy kitesurfingu i windsurfingu prowadzą szkolenia. Jesteśmy najdłużej otwratą szkołą Kite i Wind w Jastarni oraz na płw. Helskim!
Kitesurfing to sport z pogranicza sportów wodnych oraz powietrznych. Kitesurfing to nic innego jak pływanie na desce przy wykorzystaniu siły ciagu latawca. Pływać na desce z latawcem możemy zarówno po płaskich jak i zafalowanych akwenach. Jest to sport który daje dużo swobody w poruszaniu się, umożliwia wykonywania wysokich skoków i jest stosunkowo prosty do opanowania. Ponieważ kitesurfing należy do grupy sportów ekstremalnych nie należy się go uczyć na własna rękę. Tylko i wyłącznie profesjonalny kurs kitesurfingu w licencjonowanej szkole kitesurfingu Jastarnia zapewni bezpieczne i progresywne szkolenie. W Polsce mamy jedne z najlepszych warunków w Europie do nauki i uprawiania kitesurfingu, a najlepszy spot do nauki znajduje się właśnie w Jastarni. Ogromna płycizna sięgająca nawet do 4 km w głąb, płaska woda i dobrze wyposażona baza kitesurfingowa zapewnią komfortowe warunki uczenia się, a doświadczeni instruktorzy kitesurfingu zadbają o bezpieczny i progresywny przebieg całego kursu kitesurfingu. Aby zapisać się na kurs kitesurfingu w naszej szkole w Jastarni można przyjść do naszego biura szkoły znajdującego się w Jastarni przy ul. Nad Zatoką 2 lub dokonać rezerwacji on-line przez naszą stronę internetową. Przez cały rok jesteśmy również dostępni pod numerami telefonów + 48 604 417 303 lub + 48 602 392 237
Oficjalnie nasza szkoła windsurfingu Jastarnia czynna jest zawsze od ostatniego weekendu kwietnia do pierwszego weekendu października. Jeśli jednak mamy sprzyjającą pogodę kursy kitesurfingu w Jastarni prowadzimy już w okresie od początku kwietnia do połowy października. Jeśli jesteś zainteresowany odbyciem kursu kitesurfingu w Jastarni czy wypożyczeniem sprzętu do kitesurfingu poza okresem kiedy biuro naszej szkoły jest oficjalnie otwarte poprostu do NAS zadzwoń i umówimy się na dogodny termin. Zawsze w okresie od listopada do grudnia przebywamy w Brazyli, gdzie również prowadzimy kursy kitesurfingu w Jastarni.
Oczywiście że tak! W naszej szkole kitesurfingu Jastarnia prowadzimy kursy kitesurfingu na wszystkich etapach zaawansowania. Jeśli wcześniej uczyłeś się w innej szkole kitesurfingu i nie jesteś pewien swojego poziomu zaawansowania bez obawa możesz zapisać się do NAS na kurs kitesurfingu Jastarnia, którego poziom zaawansowania będzie dopasowany do twoich aktualnych umiejętności oraz doprowadzi Cię do realizacji postawionych celów kitesurfingowych!
W naszej opinii z zakupem sprzętu do kitesurfingu warto poczekać do momentu kiedy będziemy mieć już pierwszą samodzielność w pływaniu na kitesurfingu czyli do ukończenia pełnego kursu kitesurfingu IKO/PZKkite I+II+III (12h) ponieważ dopiero wtedy będziemy wstanie określić jakie mamy oczekiwania i preferencje co do sprzętu tj. charakterystyka i rozmiar latawca oraz deski Jeśli ktoś dysponuje odpowiednim budżetem przed przystąpieniem do kursu kitesurfingu to na pewno warto zainwestować w własną piankę do pływania oraz trapez - wpłynie to na podniesieniu komfortu uczenia się. Przy naszej szkole kitesurfingu i windsurfingu w Jastarni funkcjonuje bardzo dobrze wyposażone SurfShop gdzie Nasi kursanci z specjalną zniżką mogą zaopatrzyć się w profesjonalne pianki oraz inne przydatne podczas kursu kitesurfingu akcesoria.
Tak, przystępując do dowolnego kursu kitesurfingu w naszej szkole w Jastarni każdy kursant objęty zostaje ubezpieczeniem OC oraz dodatkowym ubezpieczeniem NNW. Ubezpieczenia OC jest to ubezpieczanie Odpowiedzialności Cywilnej i chroni kursantów przed konsekwencjami nieumyślnie wyrządzonej szkody innym użytkownikom spotu, a ubezpieczenie NNW czyli do Następstw Nieszczęśliwych wypadków to ubezpieczenie na wypadek doznania kontuzji podczas kursu kitesurfingu - dzięki niemu po zakończeniu leczenia danej kontuzji/uszczerbku kursant otrzyma finansową rekompensatą, jeśli jego uszczerbek zostanie zakwalifikowany przez ubezpieczalnię jako trwały. Oba rodzaje ubezpieczeń są wliczone w cenę każdego kursu kitesurfingu w naszej szkole w Jastarni.
Do realizacji kursu kitesurfingu potrzebny jest kompletny sprzęt do kitesurfingu, pianka, trapez, kamizelka asekuracyjna oraz kask ale to wszystko otrzymasz od NAS w cenie kursu kitesurfingu. Dodatkowo do kursu potrzebujesz mieć tylko ręcznik oraz kąpielówki (przylegające) które będziesz mógł założyć pod piankę. Jeśli mamy wyjątkowo słoneczny dzień wskazane jest również nakrycie głowy chroniące przed negatywnym wpływem promieni słonecznych, natomiast w chłodniejsze dni warto pomyśleć o czapce, która ochroni NAS przed nadmierną utratą ciepła - może to być specjalistyczna czapka neoprenowa, która w razie jej "chwilowej utraty" będzie unosiła się na wodzie lub zwykła czapka "zimowa". Dla osób, które muszą uczestniczyć w kursie kitesurfingu w okularach obowiązkowa jest "niezatapialna" gumka, która również w razie utraty okularów utrzyma je na powierzchni. Generalnie "wychodząc" na wodę na kurs kitesurfingu Jastarnia trzeba się liczyć z tym, że każde dodatkowy "gadżet", który zabieramy może zostać zatopiony/zgubiony, w szczególności w początkowych etapach kursu kitesurfingu.
Kitesurfing jest sportem, którego możliwość uprawiania ściśle uzależniona jest od warunków wiatrowych tzn. aby pływać na kitesurfingu poprostu potrzebujemy wiatr. Niestety ale w Polsce, na półwyspie nie mamy żadnych stałych wiatrów które dałby nam gwarancję stabilnych warunków wiatrowych w określonych godzinach, dlatego realizowanie zajęć codziennie w tych samych godzinach może okazać się niemożliwe. Planowanie realizacji kursu kitesurfingu w naszej szkole w Jastarni zawsze oparte jest o aktualną prognozę pogody na dany dzień. Dzięki doświadczeniu w tym temacie oraz własnej stacji pogodowej mierzącej siłę wiatru mamy dużą skuteczność w planowaniu i realizowaniu w ustalonym czasie kursów kitesurfingu na spocie w Jastarni. Kursy Kitesurfingu planowane i realizowane są zawsze w czasie kiedy warunki wiatrowe są najbadziej optymalne dla poziomu zaawansowania oraz gabarytów danego kursanta, a szeroki wybór najnowszego sprzętu do kitesurfingu pozwala Nam na efektywne prowadzenie kursów kitesurfingu również w skrajnych warunkach wiatrowych - latawce lightwindowe pozwalają na efektywne szkolenie już od 11 węzłów, natomiast kursy kitesurfingu w Jastarni prowadzimy do maksymalnie 30 węzłów. Oczywiście nie jest tak, że powyżej 30 węzłów nie można pływać na kitesurfingu, bo zdecydowanie można, ale są to już warunki przeznaczona dla zaawansowanych kitesurferów a nie dla osób, które dopiero się uczą. Również dzięki rozwoju nowych odmian kitesurfingu możliwe jest czerpanie przyjemności z pływania na poniżej 11 węzłów - pływania na kitesurfingu na desce z foilem umożliwia zminimalizowanie oporu jaki woda stawia desce, dzięki czemu pływanie na kitesurfingu z foilem możliwe jest już od 6 węzlów. Foil- to jednak zecydowanie najtrudniejsza do opanowania deska kitesurfingowa i rozpoczęcie pływania na tej desce zdecydowanie powinno być poprzedzone doświadczeniami w pływaniu na desce kierunkowej typu wave.
Oczywiście, że tak! W ofercie naszej szkoły w Jastarni znajdują się poza podstawowymi kursami kitesurfingu, kursy nauki i doskonalenia pływania na desce kierunkowej czyli tzw. Waveowej oraz najtrudniejsza z odmian kitesurfingu Foilboarding. Umiejętność swobodnego pływania na kitesurfingu na desce typu Twin-Tip, wykonywanie pierwszych skoków to tak naprawdę początek przygody z różnymi odmianami kitesurfingu. Kiedy pływanie "prawo"-"lewo" po płaskim akwenie zaczyna NAS nudzić, a jednocześnie czujemy że freestyle, wysokie skoki i bolesne upadki to niekoniecznie coś co chcielibyśmy robić lub np. wcześniejsze kontuzje ograniczają możliwości naszego progresu freestylowego to nauka pływania na desce kierunkowej będzie dla NAS idealnym wyzwaniem! Najpierw płaskie akweny, nauka pierwszych ślizgów, ruf i skoków, później przygoda na zafalowanych akwenach i łapanie naprawdę dobry fal! Wave się znudził, chcesz coś nowego? Gwarantujemy, że na jednej próbie z Foilem się nie skończy! Sprawdź naszą ofertę niestandartowych kursów kitesurfingu i daj się "wciągnąć" na nowo!
Do wypożyczenia sprzętu do kitesurfingu uprawnione są wyłącznie osoby które posiadają umiejętności pływania na kitesurfingu na poziomie IKO III/PZKIte III. Umiejętności takie powinny być potwierdzone odpowiednim dokumentem – Karta Progresu, Karta Kiteboardera, karta IKO. W żadnym wypadku nie dopuszczalne jest wypożyczanie sprzętu do kitesurfingu dla osób zupełnie początkującej gdyż „samouctwo” na kitesurfingu stanowi ogromne zagrożenie zarówno dla osoby uczącej się jak i innych użytkowników spotu.
Mało kto zaczynając swoją przygodę z kitesurfingiem zdaje sobie sprawę, że w Polsce a dokładnie na półwyspie helskim mamy jedne z najlepszych w Europie warunków do nauki kitesurfingu! Sprzyja temu płytka i płaska woda, piaszczyste dno i stosunkowo małe zasolenie wód Zatoki Puckiej i morza Bałtyckiego. Dodatkowo komfort nauki poprawia brak obecności w wodzie stanowiących dla kitesurferów zagrożenie ostrych raf, jeżowców czy rekinów. Wszystkie te czynniki powodują, że nauka na półwyspie helskim przebiega szybko i bezpiecznie i w dużo bardziej komfortowych warunkach niż np. na głębokich, zafalowanych zagranicznych akwenach, gdzie dodatkowo często mamy bardzo słoną wodę. Nasza szkoła kitesurfingu nie przypadkowo znajduje się w Jastarni czyli miejscu gdzie piaszczysta płycizna sięga aż 5 km w głąb zatoki, dzięki czemu mamy do dyspozycji duży bezpieczny akwen, który umożliwia nam pływania przy wszystkich kierunkach wiatru, również tych offshorowych. Jastarnia naszym zdaniem to zdecydowanie najlepsze miejsce do rozpoczęcia swojej przygody z kitesurfingiem.
Kitesurfing jest sportem uzależnionym od wiatru – jeśli nie mamy wiatru nie możemy pływać, ponieważ latawic nie będzie utrzymywał się w powietrzu i generował wystarczającej ilości mocy aby ciągnąc po wodzie. Jeszcze kilka lat temu przyjmowało się, że minimalny wiatr pozwalający na naukę czy pływanie na kitesurfingu to 12 węzłów ( knts), aczkolwiek obecnie producenci sprzętu kitesurfingowego prześcigają się w wdrażaniu coraz to nowszych technologii i dzięki tzw. latawcom lightwindowym ( słabowiatrowym) efektywna nauka i pływania możliwe jest już przy 10 węzłach. Trzeba mieć jednak również świadomość, że zwłaszcza jeśli chodzi o naukę kitesurfingu mamy również górną granice siły wiatru, które ustalona jest na poziomie nie więcej niż 30 węzłów. Oczywiście zarówno przy dolnej jak i górnej granicy wiatru każdorazowo podczas nauki kitesurfingu brane są pod uwagę parametry takie jak stopień zaawansowania osoby uczącej się, waga kursanta czy uwarunkowania przestrzenne spotu.
Intro Kitesurfingowe to zupełnie początkowy etap nauki kitesurfingu, który zawiera się w pierwszym poziomie kursu kitesurfingu. Jest to etap w którem poznajemy podstawowe prawidła i zasady bezpieczeństwa związane z uprawianiem kitesurfingu; to etap w którym dowiemy się dlaczego latawiec lata, czym jest okno wiatrowe, poznamy budowę pompowanego latawca kitesurfingowego oraz nauczymy się określać kierunki wiatru. Dowiemy się jak dobrać odpowiedni rozmiar latawca do aktualnie panujących warunków wiatrowych oraz jak przygotować go do pływania. Na tym etapie nauczymy się również sterować latawcem treningowym oraz używać systemów bezpieczeństwa. Kurs Intro realizowany jest w całości na lądzie i jest on zdecydowanie obligatoryjnym etapem w całym kursie kitesurfingu.
W naszej szkole w Jastarni prowadzimy kursy kitesurfingu na wszystkich etapach zaawansowana, tak więc zarówno osoby zupełnie początkujące mogą tutaj w komfortowych warunkach rozpocząć swoją przygodę z kite jak i nieco bardziej zaawansowani riderzy znajdą coś dla siebie. Oprócz podstawowych kursów kitesurfingu poziom I+II+III, które pozwolą początkującym kursantom stać się samodzielnymi kitesurferami prowadzimy również naukę podstawowych ewolucji freestylowych (poziom freestyle) naukę i doskonalenie pływania na desce kierunkowej typu wave oraz kursy pływania na desce typu foil, która umożliwia nam pływania już przy 8 węzłach! Dla osób które w przyszłości myślą o pracy jako instruktor kitesurfignu prowadzimy kursy Asystenta Instrukotra Kitesurfingu PZKite, po ukończeniu którego można przystąpić do kursu Instrukotra Kitesurfingu PZKite, które również prowadzimy w naszej szkole kitesurfingu w Jastarni.
Nauka pływania na kitesurfingu nie wymaga ponadprzeciętnej sprawności fizycznej jednak dobrze jest zadbać o dobrą kondycję przed przyjazdem na kurs. Bezwzględnie przed przyjazdem na szkolenie powinniśmy mieć wyleczone wszystkie kontuzje. Należy pamiętać, że zarówno kitesurfing to sport ekstremalny, podczas uprawiania którego istnieje ryzyko doznania kontuzji ale pozostawanie w dobrej formie fizycznej zdecydowanie zmniejsza to ryzyko.

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com