fbpx

Blog

Jak przystąpić do Kursu Pomocnika Instruktora PZKite?

Uwielbiasz pływać na kitesurfingu, masz ukończone 16 lat a w przyszłości planujesz zostać Instruktorem Kitesurfingu? Jeśli na wszystkie trzy pytania Twoja odpowiedź brzmi TAK, nie zwlekaj i przyjdź do NAS na Kurs Pomocnika Instruktora PZKite. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem w którym znajdziecie wszystko co o Kursie Pomocnika Instruktora PzKite powinniście wiedzieć!

Każdy samodzielny kitesurfer, który ukończył 16 lat może przystąpić do kursu POMOCNIKA INSTRUKTORA PZKite, który realizowany jest w SurfSzkola przy molo w Jastarni. Co więcej do kursu Pomocnika Instruktora PZKite można przystąpić w dowolnym terminie w trakcie trwania całego sezonu letniego , a chęć uczestnictwa w takim kursie wystarczy zgłosić́ bezpośrednio w naszym biurze szkoły lub skontaktować się z nami w tej sprawie e-mailowo lub telefonicznie.

Licencjonowanie Insttruktorzy PZKite Jastarnia

Instruktorzy Kitesurfingu PZKIte SurfSzkola Jastarnia – udział w kursie Pomocnika Instruktora PZKite to bilet wstępu do udziału w właściwym kursie Instruktorskim i pracy w charakterze Instruktora Kitesurfingu!

 

Kto może przystąpić do Kursu Pomocnika Instruktora PZKite?

Kurs Pomocnika Instruktora PZKite został opracowany z myślą̨ o ambitnych, młodych ludziach, chcących rozpocząć swoją karierę instruktorską. Kurs ten stanowi potwierdzenie umiejętności oraz wiedzy przyszłych kandydatów na instruktora kitesurfingu a jego pozytywne zaliczenie to BILET WSTĘPU na KURS INSTRUKOTRA PZKite, po którego pozytywnym zakończeniu można podjąć pracę już jako samodzielny instruktor kitesurfingu.

Aby móc przystąpić do Kursu Pomocnika Instruktora PZKite trzeba tak naprawdę spełnić 2 najważniejsze warunki; pierwszy z nich to posiadanie umiejętności kitesurfingowych na poziomie 3-ego stopnia PZKite, które opisać możemy jako umiejętność swobodnego pływania prawo-lewo, wykonywania regularnych zwrotów oraz umiejętność kontrolowania toru i prędkości jazdy poprzez zakrawędziowanie deski i odpowiednią pracę latawcem na halsie. Drugim kryterium decydującym o możliwości przystąpienia do takiego kursu to wiek uczestnika – należy mieć ukończone 16 lat. Dla uczestników niepełnoletnich wymagana jest również pisemna zgoda podpisana przez rodziców lub prawnych opiekunów.

Pływanie na Kitesurfingu

Umiejętność pływania na kitesurfingu na Poziomie PZKite III

 

Ile trwa Kurs Pomocnika Instruktora PZKite?

Czas trwania Kursu Pomocnika Instruktora PZKite to minimum 3 dni wiatrowe podczas których do zrealizowania mamy zarówno zajęcia teoretyczne jak i praktyczne. Ostateczny czas trwania kursu pomocnika uzależniony jest bezpośrednio od zaangażowania i tempa realizacji poszczególnych punktów programu przez jego uczestnika a także od warunków wiatrowych; do realizacji części praktycznej kursu bezwzględnie potrzebujemy wiatru. Program Kursu Pomocnika PZKite zakłada 6 godzin teorii poświęconej na omówienie zagadnień związanych z organizacją pracy szkoły kitesurfingu, metodyką nauczania oraz bezpieczeństwem uprawiania kitesurfingu. Kolejne 20 godzin to praktyki tzw. asysty pod ścisłym nadzorem instruktora PZKite. Asysta taka odbywa się podczas regularnych zajęć szkoleniowych realizowanych w naszej szkole kitesurfingu w Jastarni i obejmuje swoim programem wszystkie 3 poziomy nauczania – Pozim I PZKite, Poziom II PZKite i Poziom III PZKite. Podczas takiej asysty przyszły kandydat na instruktora nie tylko ma za zadanie obserwować i analizować cały przebieg szkolenia, ale przede wszystkim jest aktywnie zaangażowany w asekuracje kursanta. Ponadto do jego zadań należy przeprowadzanie demonstracji poszczególnych ewolucji kitesurfingowych tj. bodydragii, start na desce, czy zwrot. Po zakończeniu każdego dnia szkoleniowego kandydat na Pomocnika Instruktora Kitesurfingu zdaje relację z jego przebiegu u kierownika wyszkolenia. Jest to czas aby porozmawiać o swoich spostrzeżeniach i zdobytych doświadczeniach!

Najlepsi Instruktorzy Kitesurfingu w Jastarni

Prezentacja poszczególnych ewolucji kitesurfingowych podczas prowadzonych zajęć

Szkoła kitesurfingu w Jastarnia

Asekuracja podczas zajęć z kitesurfingu

Podczas Kursu Pomocnika Instruktora PZKite będziemy mieli również okazję nauczyć się prowadzenia małej łodzi motorowodnej z silnikiem zaburtowym. Udział w takich kitesurfingowych praktykach to obligatoryjny i w zasadzie najważniejszy etap w trakcie trwania całego kursu Pomcnika Instruktra PZKite. Podczas tego etapu mamy okazję nie tylko zdobyć praktyczne doświadczenie związane w praca w charakterze instruktora kitesurfingu ale to również doskonała okazja żeby przekonać czy w przyszłość będziemy w stanie podołać temu wyzwaniu – niektórzy nie zdają sobie sprawy jak bardzo kondycyjnie i fizycznie wymagająca jest praca instruktora kitesurfingu.

Nauka Kitesurfingu

Praca Instrukotra Kitesurfingu czasami bywa ciężka ale częściej dostarcza bardzo dużo radości !

 

Kurs Pomocnika Instruktora PZKite – ile to kosztuje?

Koszt kursu to 750 zł a na opłatę tą składają się wydanie Karty Kiteboardera z ubezpieczeniem standard ( ważna 1 rok), opłata członkowska PZKite, udział w kursie i egzaminie. Więcej o kursie Pomocnika oraz Instruktora PZKite czytaj tutaj:

Kurs Pomocnika Instruktora PZKite w naszej szkole

Udział w kursie Pomocnika Instruktora PZKite zakończony jest egzaminem praktycznym podczas którego do zaliczenia mamy zaprezentowanie sześciu umiejętności kitesurfingowych tj. samodzielny start i lądowanie latawca, start na desce, prawidłowa praca latawcem podczas pływania, poprawna pozycja podczas pływania, ostrzenie oraz odpadanie, zwroty. Egzamin końcowy przeprowadzany jest przez właściciela Licencjonowanej Szkoły PZKite – u NAS tą rolę pełni Instruktor Wykładowca PZKite Łukasz Koniuszewski.

nauka kitesurfingu i windsurfingu w Jastarni

Nasz „Home Spot” w Jastarni czyli miejsce  w którym znajduje się  baza szkoły Kite&WInd oraz akwen do szkolenia i pływania

Teraz już wiesz jak zacząć zdobywanie pierwszych uprawnień instruktora kitesurfingu! Nie zwlekaj i Wpadaj do NAS!

Gdzie NAS znajdziecie?
SurfSzkoła przy molo w Jastarni
ul. Nad Zatoką 2, Jastarnia
(lewa strona przy wejściu na molo!)

Czekamy na ciebie w JASTARNI!

Masz więcej pytań? dzwoń + 48 602 392 237 lub pisz surfszkola@op.pl

 

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com