fbpx

Blog

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZAJĘĆ KITESURFINGU LUB WINDSURFINGU ?

Przed rozpoczęciem nauki jakiegokolwiek sportu musimy się do niego przygotować. Zarówno w windsurfingu jak i kitesurfingu zajęcia będą odbywać się w wodzie dlatego warto zadbać nie tylko o ogólną sprawność fizyczną ale również o poprawę naszych umiejętności pływackich, tak żeby w wodzie czuć się swobodnie!

Przygotowanie fizyczne do zajęć windsurfingu, kitesurfingu czy surfingu:

przygotowanie do kursu kitesurfingu windsurfingu i surfingu

ROZGRZEWKA NASZYCH INSTRUKTORÓW TO GWARANCJA BRAKU „ZAKWASÓW”

 

Kitesurfing i Windsurfing nie wymagają od nas specjalnego przygotowania czy ponadprzeciętnych umiejętności. Formę zawsze warto mieć, szczególnie kiedy chcemy nauczyć się nowego sportu. Jeżeli nasze ciało będzie w lepszej kondycji to i nauka na pewno pójdzie nam łatwiej, dlatego pamiętaj o tym, żeby chociaż raz w tygodniu poćwiczyć. Dzięki temu Twoje mięśnie nie będą „zastygłe” a Ty nie będziesz narzekać na „zakwasy” po zajęciach z kitesurfingu czy windsurfingu. W szczególności należałoby zadbać o te partie ciała, które są najbardziej obciążone podczas nauki kitesurfingu; możecie być zaskoczeni ale wcale nie są to “ręce”. Przede wszystkim chodzi o mięśnie szyi i karku, które w szczególności w początkowych etapach nauki narażone są na “dużą” pracę – nasze oczy cały czas skierowane są latawiec, który znajduje się nad naszą głową przez co w początkowej fazie nauki Nasi kursanci najbardziej narzekają właśnie na przeciążenie tych partii ciała. W kolejnych etapach kursu na pewno przydadzą się nam mocne nogi, zdrowe kolana i wzmocnione mięśnie brzucha. Jeśli chodzi o zajęcia z windsurfingu, to tu ważnym elementem są właśnie „mocne ręce”, górna obręcz barkowa i kręgosłup. Do momentu osiągnięcia poziomu pływania w trapezie, cała moc generowana przez żagiel utrzymywana jest siłą mięśni naszych rąk, co jest dość wyczerpujące. Przy bardziej zaawansowanej nauce, pływania w ślizgu z pewnością przyda się Nam umięśniony brzuch i mocne nogi. Warto więc szczególnie zadbać jeszcze przed przyjazdem o trening, który przygotuje na wysiłek właśnie te części ciała!  Dodatkowo ważnym elementem każdych zajęć jest rozgrzewka i rozciąganie. Rozgrzewka nawet ta najkrótsza spowoduje, że Twoje ciało „obudzi się”, przygotuje  na  wykonanie pracy, w chłodne dni poprawi Twój komfort cieplny podczas wejścia do wody ale przede wszystkich może uchronić Cię przed kontuzją! Również po treningu nie zapomnij o rozciąganiu; dzięki temu na następny dzień wstaniesz bez bólu mięśni a Twoje kolejne zajęcia będą przyjemniejsze i efektywniejsze!

 

co zjeść przed zajęciami w wodzie?

jak powinieneś przygotować się do kursu kitesurfingu, windsurfingu, surfingu

NASI INSTRUKTORZY CI PODPOWIEDZĄ JAK ZROBIĆ PYSZNE I ZDROWE ŚNIADANIE PRZED ZAJĘCIAMI

 

Od tego co zjesz i wypijesz danego dnia lub wcześniejszego może zależeć to jak będziesz się czuł na zajęciach kitesurfingu lub windsurfingu oraz jak szybko będzie szedł progres. Jeżeli się objemy niezdrowymi rzeczami w zbyt dużej ilości, możemy czuć dyskomfort na wodzie, co wpłynie na Nasz komfort nauki, więc kiedy jesz myśl o swoim ciele! Po pierwsze, nie powinno się jeść obfitych posiłków tuż przed wejściem do wody; zaplanuj posiłek przynajmniej godzinę przed zajęciami. Upadek do wody z deski windsurfingowej z pełnym brzuchem to nic przyjemnego. Nasza szkoła kitesurfingu znajduję się nad morzem, więc warto z tego skorzystać i zmienić dietę na lżejszą, bardziej zbilansowaną. Największym darem pomorza są ryb a mają one wspaniały wpływ na organizm człowieka. Wspomagają układ odpornościowy, mają pozytywny wpływ na pamięć i koncentrację, neutralizują szkodliwe działanie wolnych rodników, spowalniając proces starzenia i poprawiając kondycję skóry, która w naszym przypadku jest wystawiona na długotrwałe oddziaływanie słoneczne, ale także zwiększają produkcję serotoniny (hormonu szczęścia?). Nie cała Jastarnia stoi goframi, lodami czy frytkami i kebabami więc pamiętajmy: WAKACJE ≠ NIEZDROWE ODŻYWIANIE. Ostatnią i najważniejszą kwestią jest nawadnianie organizmu, dlatego przychodząc na zajęcia zabierz ze sobą butelkę wody.

 

A po kursie zajęcia alternatywne!

zajęcia alternatywne po kitesurfingu, windsurfingu, surfingu

OPALANIE NA SUPIE W CZASIE WOLNYM TO GWARANCJA DOBREJ ZABAWY

 

Dzień nie musi się kończy się na zajęciach z kitesurfingu czy windsurfingu. Kiedy jesteś na wakacjach w Jastarni i chcesz nauczyć się nowego sportu pamiętaj, że masz cały szereg możliwości spędzania czasu wolnego. Zwykle brakuje nam go w miejscu zamieszkania przez wzgląd na pracę. Wolny czas zaplanuj więc tak, żeby móc go spędzić aktywnie, popracować nad sobą i zmienić nawyki na lepsze. W naszej szkole prowadzimy również zajęcia z deskorolki czy surfingu. W naszej bazie mamy do dyspozycji skimboardy, longboardy i trickboardy z których możesz bezpłatnie korzystać w czasie wolnym od zajęć. Z całą pewnością poprawa ogólnej koordynacji a w szczególności zmysłu równowagi na co bezwątpienia przekładają się doświadczenia z tych desek zaowocuje podczas kursu kite czy windsurfingu.. Jeśli masz leżeć plackiem na plaży i się opalać, spędź ten czas aktywnie na SUPie ( deska z wiosłem) Będzie to doskonała okazja aby poćwiczyć mięśnie rąk i równowagę a także zobaczyć jak wygląda zatoka z innej perspektywy, być może odkryjesz jakieś jaj nieznane zakątki!

 

przygotowanie merytoryczne do zajęć z kite i wind windsurfingu:

alternatywne zajęcia windsurfingu kitesurfingu surfingu

WINDSURFING NA MOLO ? NIEEE, TO WINDSKATE ! ŚWIETNE PRZYGOTOWANIE DO ZAJĘĆ WINDSURFINGU

 

Jak już wspominaliśmy uprawianie windsurfingu i kitesurfing nie wymaga ponadprzeciętnej sprawności fizycznej ale warto jest być w dobrej formie. Ważnym aspektem całego nauczania jest to, aby uczeń pojął o co w tym sporcie chodzi, dlatego oprócz przygotowania fizycznego warto też zadawać o podstawowe przygotowanie merytoryczne; można np. sprawdzić słownictwo i pojęcia, o których będzie mowa na zajęciach windsurfingu czy kitesurfingu. Jesteśmy  licencjonowaną szkoła PZKite i VDWS w związku z czym masz możliwość uzyskania różnych certyfikatów potwierdzających Twój poziom umiejętności. W przypadku kursów kitesurfingu jest to międzynarodowy certyfikat PZKite czyli Karta Kitebaordera a w przypadku kursów windsurfingu możesz przystąpić do kursu na patent VDWS, który zakończony jest egzaminem nie tylko praktycznym ale i teoretycznym. Rozpocząłeś swoją przygodę z kite czy windsurfingiem? To świetnie! Oglądaj jak najwięcej filmików o tej tematyce, czytaj artykuły, sprawdzaj nowinki sprzętu, dyskutuj i  zadawaj mnóstwo pytań swojemu instruktorowi!

 

czego nie robić przed zajęciami z kitesurfingu czy windsurfingu?

  • Nie spożywać alkoholu oraz nie przyjmować innych używek – w przypadku mocnego alkoholu warto go ograniczyć już dzień wcześniej!
  • Nie spożywać obszernych i ciężkich posiłków;
  • Nie ukrywać przed instruktorem kontuzji czy złego samopoczucia;

 

Teraz już wiesz jak przygotować się do kursu windsurfingowego lub kitesurfingowego! Pamiętaj, że nasza szkoła w Jastarni czynna jest od kwietnia do listopada ale pracujemy cały rok, więc jeśli masz pytania to śmiało pisz surfszkola@op.pl lub jeśli chcesz rozpocząć naukę to odwiedź naszą strone z ofertą https://surfszkola.pl/oferta. Nasza szkoła jest otwarta od kwietnia do listopada!

ZAPRASZAMY!

dzwoń + 48 602 392 237 lub pisz surfszkola@op.pl

SurfSzkola przy molo w Jastarni ul. Nad Zatoką 2, 84-140 Jastarnia

AUTOR:

kursy kitesurfingu windsurfingu 

SARA GINTOWT-SAMKIEWICZ

Instruktor Kitesurfingu PZKite level II

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com