fbpx

Tygodniowe kursy windsurfingu

Tygodniowe kursy i nauka windsurfingu

Jeśli zależy Ci na integracji i spędzeniu wspólnie czasu to jest to opcja dla Ciebie. Tygodniowe kursy windsurfingu prowadzimy zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Pierwsze zajęcia masz już za sobą? Potrafisz płynąć na desce z żaglem w obie strony i zrobić zwrot? Wszystkim osobom, które mają już doświadczenie z windsurfingiem gorąco polecamy naszą NOWOŚĆ, czyli kursy tygodniowe. Uwaga mamy dwa rodzaje intensywności, wakacyjny i intensywny! To Ty wybierasz ile czasu chcesz integrować się na wodzie, a ile poza nią.

Tygodniowe kursy windsurfingu

PRZEBIEG TYGODNIOWEGO SZKOLENIA I RODZAJE KURSÓW WINDSURFINGU DEDYKOWANE MŁODZIEŻY I OSOBOM DOROSŁYM:

Tygodniowe Kursy Windsurfingu przygotowane z myślą o starszej młodzieży oraz osobach dorosłych to pakiety godzin skonstruowane dla ludzi pragnących integracji. Planujesz tydzień w Jastarni? Świetnie się składa! Nauczymy Cię nowych ewolucji na windsurfingu, a przy okazji nawiążesz nowe znajomości. Kurs składa się zarówno z zajęć z instruktorem jak i godzin samodzielnego wypożyczenia sprzętu dla doskonalenia i utrwalania poznanych na kursie umiejętności.

Tygodniowe kursy windsurfingu dla młodzieży i dorosłych

Kurs wakacyjny:

Ten kurs jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek w nieco mniej intensywnym wydaniu. Kurs składa się z :

 • 12 h zajęć z instruktorem
  2h zajęć dziennie + czas na relaks
 • podział na grupy wg. poziomu zaawansowania
 • zajęcia w grupach 4-8 osobowych prowadzone przez doświadczonego instruktora; dodatkowa asekuracja motorówki podczas trwania zajęć
 • sprzęt dopasowany do poziomu umiejętności
 • ostatniego dnia kursu samodzielne doskonalenie umiejętności !
 • Początek kursu w każdą niedzielę wakacji?

Kurs dedykowany jest osobom chcącym połączyć naukę pływania na windsurfingu z wypoczynkiem. Pierwszego dnia kursu ustalany zostaje harmonogram zajęć. Szkolenie rozpoczynają się w każdą niedzielę i kończy w piątek. Dzięki czemu 12 h zajęć rozłożonych jest na 6 dni + ostatniego dnia masz czas na samodoskonalenie. Decydując się na tygodniowy pakiet zajęć otrzymujesz od nas cały dzień wypożyczenia sprzętu za darmo !

Kurs intensywny:

Kurs stworzony jest z myślą o osobach, które o nauce windsurfingu myślą nieco bardziej intensywnie, które chcą aktywnie spędzić tydzień i szybko nauczyć się czy poprawić swoje umiejętności windsurfingowe. Kurs składa się z :

 • 24 h zajęć z instruktorem
  realizujemy zajęcia w blokach – 2 h przed południem i 2h popołudniu
  ! 4h dziennie !
 • podział na grupy wg. poziomu zaawansowania
 • zajęcia w grupach 4-8 osobowych prowadzone przez doświadczonego instruktora; dodatkowa asekuracja motorówki podczas trwania zajęć
 • sprzęt dopasowany do poziomu umiejętności
 • ostatniego dnia kursu samodzielne doskonalenie umiejętności !
 • Początek kursu w każdą niedzielę wakacji
 • Możliwość uzyskania patentu VDWS

Kurs dedykowany jest osobom lubiącym aktywne spędzanie czasu. Harmonogram zajęć stworzony jest tak, aby w 100% wykorzystać czas i nasze siły. Zajęcia rozpoczynają się w każdą niedzielę i kończą w piątek. Dzięki czemu 24 h zajęć rozłożone są na 6 dni + ostatniego dnia masz czas na samodoskonalenie. Decydując się na tygodniowy pakiet zajęć otrzymujesz od nas cały dzień wypożyczenia sprzętu za darmo !

NAUCZAMY NA WSZYSTKICH POZIOMACH ZAAWANSOWANIA!

Jesteś ambitny? To świetnie! W naszej szkole windsurfingu nauczymy Cię efektywnego i kontrolowanego pływania w ślizgu, startu z wody i ślizgowego zwrotu przez rufę.

Słabo wieje? Nic straconego! To idealny czas na naukę klarowania osprzętu, zaznajomienie się z wieloma praktycznymi ciekawostkami jak również naukę pompowania (rozpędzania deski) i podstaw odlschoolowego Freestyl’u.

CENNIK >>> –10% od ceny przy rezerwacji on-line

w-cenie-wind
W naszej szkole windsurfingu w Jastarni szkolimy już od 5 roku życia. Specjalnie opracowane programy metodyczne oraz specjalistyczny sprzęt - małe deski oraz lekkie żagielki umożliwiają nam prowadzenie efektywnych zajęć nawet wśród 4 latków! Nie jesteś pewien czy Twoje dziecko jest już wystarczające duże na naukę windsurfingu? Przyjdź do NAS, a my zadbamy o to, żeby była to dla niego niezapomniana przygoda, która w przyszłości może zaowocować pasją do sportu jakim jest windsurfing!
W cenę kursów windsurfingu w naszej szkole w Jastarni wliczone jest wszystko co do ich przeprowadzenia niezbędne a więc kompletny sprzęt dopasowanych do aktualnych warunków wiatrowych oraz poziomu Twoich umiejętności ( deska do windsurfingu + pędnik), pianka, kamizelka asekuracyjna, asekuracja motorówką oraz ubezpieczenie NNW. Nauka windsurfingu w naszej szkole w Jastarni to gwarancja ustalonej ceny oraz braku ukrytych dodatkowych kosztów.
W Jastarni mamy jedne z najlepszych w Europie warunków do nauki windsurfingu i kitesurfingu. Sprzyja temu niezafalowany akwen o piaszczystym podłożu, a także często wiejący, równy wiatr. Warto również dodać, że to właśnie w Jastarni mamy największą na całym półwyspie płyciznę, które sięga nawet do 5 km w głąb zatoki Puckiej, gdzie np. na wysokości Chałup jest to tylko 300 m od brzegu. Płytka woda zdecydowanie poprawia komfort nauki podczas kursu windsurfingu dając poczucie bezpieczeństwa, co zdecydowanie przyspiesza progres uczenia się.
Po dokonaniu wyboru konkretnego kursu windsurfingu to TY sam decydujesz o tym jak intensywnie chcesz pływać na windsurfingu. W naszej szkole windsurfingu w Jastarni zajęcia realizujemy w minimum w godzinnych jednostkach, co oznacza że np. 14 godzinny kurs windsurfingu możesz realizować przez 14 dni ( każdego dnia godzina) lub np. w wersji bardziej intensywnej: każdego dnia dwie godziny do południa i dwie godziny po południu co łącznie zajmie Ci 7 dni. Analogicznie kurs windsurfingu Dobry Początek, który trwa 2 godziny możesz zrealizować w ciągu jednego dnia lub rozłożyć go na maksymalnie dwa dni.
Jeśli jesteś zupełnie początkującym windsurferem lub porostu nie masz jeszcze własnej pianki (oczywiście w naszej szkole windsurfingu w Jastarni otrzymasz ją bezpłatnie do każdego kursu) powinieneś mieć ze sobą kąpielówki (przylegające, raczej nie w typie boardshortów), które ubieramy pod piankę. Jeśli dysponujesz własną pianką windsurfingową możesz swobodnie zakładać ją na gołe ciało. Dodatkowo w zależność od pogody wskazane jest nakrycie głowy – chroniące od słońca lub zimna; w przypadku chłodniejszego dnia warto zaopatrzyć się z specjalną czapkę neoprenową, która ochroni naszą głowę i uszy przed wiatrem i zdecydowanie poprawi nasz komfort cieplny, natomiast w dniu słoneczne wskazane jest nakrycie głowy chroniące przez promieniami UV – doskonale sprawdzi się tutaj zwykła czapka z daszkiem. Warto pamiętać również o kremie z filtrem, a w przypadku
Oczywiście, że nie. W naszej szkole windsurfingu w Jastarni wszystkie kursy windsurfingu realizujemy w jednostkach godzinnych oraz ich wielokrotnościach a to oznacza że w przypadku kursu 8 godzinnego możemy pływać np. 1 godzinę dziennie przez 8 dni lub np. 2 godziny dziennie przez 4 dni. W naszej szkole kurs windsurfingu Jastarnia możemy rozkładać na dowolną ilość dni, ale każdorazowy czas trwania zajęć to minimum 1 godzina lub jej wielokrotność.
Jeśli chodzi o wybór kursu windsurfingu zarówno dla osoby początkującej jak i osoby która pierwsze doświadczenia z windsurfingiem ma już za sobą to czynnikiem determinującym wybór kursu a w zasadzie czas jego trwania jest określenie jaką ilością czasu będziemy dysponować i jak intensywnie chcielibyśmy pływać. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem dla osób dorosłych oraz młodzieży są 2 godziny zajęć windsurfingu realizowane „pod rząd”, natomiast dzieci młodsze (4-8 latki) zazwyczaj pływają 1 godzinkę dziennie lub 2 godziny rozłożone na dwie sesje – 1 godzina do południa i 1 godzina po południu. Jeśli chodzi o pierwsza samodzielność w pływaniu na windsurfingu to już po 5 godzinach zajęć z instruktorem powinniśmy potrafić wykonać na sprzęcie rekreacyjnym podstawowe ewolucje pozwalające na pływanie na prawym i lewym halsie oraz powrót do miejsca w którem rozpoczęliśmy pływanie. W odniesieniu do oferty kursów windsurfingu w naszej szkole w Jastarni podstawowym kursem windsurfingu dla dzieci będzie kurs 5 godzinny BABEL a dla osób dorosłych odpowiednik czyli Kurs POD KONTROLĄ ( 8h) , który składa się z 5 godzin zajęć z instruktorem i dodatkowych 3 godzin samodzielnego wypożyczenia sprzętu do windsurfingu.
Nasza szkoła Windsurfingu otwarta jest zawsze od ostatniego weekendu kwietnia, aż do pierwszego dnia października. W całym tym okresie nasze biuro szkoły jest otwarte a nasi instruktorzy prowadzą szkolenia. Jesteśmy najdłużej otwratą szkołą Windsurfingu w Jastarni oraz na płw. Helskim!
Jeśli chodzi o zajęcia z windsurfingu to dolna granica wieku wynosi 5 lat, natomiast górna praktycznie nie istnieje. Lekkie żagielki windsurfingowe, małe deski oraz specjalnie opracowane metody szkoleniowe pozwalają nam na prowadzenie efektywnych zajęć z windsurfingu już z 5 latkami, natomiast nasi doświadczeni instruktorzy i atrakcyjne zaplecze sprzętowe pozwala nam na realizowanie kursów z windsurfingu na każdym etapie zaawansowania, zarówno z dziećmi jak i osobami dorosłymi.
Kursy z windsurfingu, które realizujemy w naszej szkole w Jastarni różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim czasem trwania oraz liczebnością grupy czyli ilością osób, która pływa z jednym instruktorem. Najchętniej wybieranymi kursami windsurfingu są zajęcia indywidualne bądź w grupie 2 - osobowej. Decydując się na kurs grupowy należy jednak pamiętać, że jest on przeznaczony dla osób, która zgłaszają się na kurs już jako grupa np. para koleżanek, małżeństwo itp. Jeśli chodzi o czas trwania kursów windsurfingu to w ofercie mamy kursy 2 godzinne, 8 godzinne oraz 15 godzinne. Wybierając dowolny kurs windsurfingu w naszej szkole w Jastarni, kursanci mogą mieć pewność, że jego poziom trudności będzie dopasowany do aktualnego poziomu umiejętności kursanta, niezależnie od wybranego rodzaju kursu windsurfingu czy kitesurfingu.
Przystępując do kursu nie trzeba mieć własnej pianki ani sprzętu. Kursanci przystępując do kursu otrzymają wszystko co niezbędne do jego przeprowadzenia czyli kompletny sprzęt do windsurfingu, piankę, kamizelkę asekuracyjna a także ubezpieczenie NNW. Pianka oraz kamizelka są również bezpłatnie udostępnianie podczas dodatkowych godzin wypożyczenia sprzętu wynikających w wybranego rodzaju pakietu.
Nauka windsurfngu nie wymaga żadnej ponadprzeciętnej sprawności fizycznej aczkolwiek dobrze jest zadbać o dobrą kondycję przed przyjazdem na kurs. Jeśli na co dzień prowadzimy siedzący tryb życia i nie podejmujemy regularnie żadnej aktywności fizycznej na pewno kilka wizyt na basenie oraz siłowni przełoży się sprawniejszą realizację programów kursów windsurfingu. Bezwzględnie przed przyjazdem na szkolenie powinniśmy mieć wyleczone wszystkie kontuzje, a w razie wątpliwości wskazana jest również konsultacja z lekarzem specjalistą. Należy pamiętać, że windsurfing to sport ekstremalny, podczas uprawiania którego istnieje ryzyko doznania kontuzji ale pozostawanie w dobrej formie fizycznej zdecydowanie zmniejsza to ryzyko.
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com