fbpx

Tygodniowe kursy dla dzieci

Tygodniowe – grupowe kursy windsurfingu dla dzieci i młodzieży

Planujesz rodzinne wakacje w Jastarni a jednocześnie zależy Ci żeby dla Twoich dzieci były to wakacje aktywne? Świetnie trafiłeś! Wprowadzimy Twoje dziecko w świat Windsurfingu, gdzie Twoje dziecko zyska nie tylko nową pasję ale również spędzi niezapomniany czas w grupie rówieśników, nawiąże nowe przyjaźnie, nauczy się współdziałania w grupie oraz pozna pozytywną stronę sportowej rywalizacji! Tygodniowe kursy grupowe dla dzieci i młodzieży przeznaczone są dla uczestników w wieku 8-15 lat. To dość intensywna forma nauki która realizowana jest w dwóch dwu-godzinnych blokach zajęć przez 6 kolejnych dni – łącznie 24 h zajęć z windsurfingu. Jeśli więc Twoje dziecko uwielbia sport, kocha wodę i dobrze czuje się w gronie rówieśników KURS TRENINGOWY to idealny wybór dla niego!

KURS TRENINGOWY: 24 godziny grupowych zajęć z instruktorem

 • Kurs rozpoczyna się w każdą niedzielę wakacji i kończy w piątek
 • Kurs realizowany jest w dwóch blokach dwu-godzinnych – przedpołudniowym i popołudniowym (2 x 2 h przez 6 dni od niedzieli do piątku)
 • Zajęcia obywają się w godzinach 9.00-11.00 oraz 16.00-18.00
 • Ostatniego dnia zajęć regaty z nagrodami
 • Zajęcia w grupach 4-8 osobowych
 • Podział na grupy wg. poziomu zaawansowania – grupa początkująca i średniozaawansowana
 • Możliwość uzyskania patentu VDWS*

Program 24 godzinnego kursu treningowego:

 • Zapoznanie z akwenem i podstawowymi zasadami bezpieczeństwa
 • Windsurfingowe nazewnictwo – zapoznanie ze sprzętem
 • Gry i zabawy na deskach
 • Ćwiczenia równoważne na desce
 • Ćwiczenia z pędnikami
 • Startowanie pędnika
 • Obroty deską o 180 stopni ( obrót z wiatrem, obrót na wiatr )
 • Nauka sterowania deską – ostrzenie/odpadanie
 • Zwrot na wiatr (sztag)*
 • Halsowanie – pływanie ostro na wiatr
 • Zwrot z wiatrem (rufa)*
 • Stop hals
 • Kursy względem wiatru
 • Ćwiczenia utrwalające
 • Wycieczki po zatoce
 • Gry i zabawy na wodzie
 • Teoria żeglowania ( prawo drogi, przepisy na wodzie, pogoda w windsurfingu )
 • Taklowanie sprzętu
 • Regaty

PATENT Tygodniowe kursy dla dzieci

W ramach tygodniowego kursu windsurfingu każdy z uczestników ma możliwość zdobycia patentu VDWS. Zastanawiasz się co to jest i po co Ci to?

VDWS jest to organizacja skupiająca szkoły sportów wodnych na całym świecie. Uzyskanie patentu pod patronatem tej organizacji przede wszystkim potwierdza Wasze umiejętności. Co za tym idzie, możliwość wypożyczania sprzętu na całym świecie i świetna pamiątka, którą możecie pochwalić się rodzinie i znajomym! Koszt przystąpienia do egzaminu VDWS i wydania licencji 170 zł/os.

Tygodniowe kursy dla dzieci

TERMIN CENA KURS
23.06 - 28.06.2024 1250 zł Rezerwuj
30.06 - 05.07.2024 1250 zł Rezerwuj
07.07 - 12.07.2024 1250 zł Rezerwuj
14.07 - 19.07.2024 1250 zł Rezerwuj
21.07 - 26.07.2024 1250 zł Rezerwuj
28.07 - 02.08.2024 1250 zł Rezerwuj
04.08 - 09.08.2024 1250 zł Rezerwuj
11.08 - 16.08.2024 1250 zł Rezerwuj
18.08 - 23.08.2024 1250 zł Rezerwuj
25.08 - 31.08.2024 1250 zł Rezerwuj
w-cenie-wind

Tygodniowe dla dzieci

Zajęcia na tygodniowym kursie treningowym prowadzone są na co najmniej dwóch poziomach zaawansowania - grupa początkująca oraz śreniozaawansowaana więc teoretycznie nie ma przeciwskazań aby dzieci które nigdy wcześniej nie miały styczności z windsurfingiem brały w nim udział. Ze względu jednak na dość intensywny charakter zajęć zalecamy aby każdy uczestnik przed przystąpieniem do zajęć grupowych odbył co najmniej jedną lekcję indywidualna i sprawdził czy na pewno taka forma sportu podoba mu się. Jest to szczególnie ważne wśród najmłodszych uczestników.
Nie, zajęcia na kursach grupowych przeznaczone są dla dzieci które mają ukończone min. 8 lat. Podczas zajęć grupowych musimy mieć pewność, że po uprzednim instruktarzu uczestnik większość czynności ruchowym będzie w stanie wykonać samodzielnie tj. samodzielne wyciągnąć z wody i utrzymać żagiel a w przypadku upadku z deski samodzielnie na nią wrócić. Dzieci poniżej 8 roku życia nie mają zwykle odpowiedniej ilość siły aby samodzielnie wykonać te czynność i potrzebują indywidualnej opieki instruktorskiej. Z tego względu dla dzieci poniżej 8 roku życia rekomendujemy wyłącznie kursy indywidualne.
W początkowych etapach nauki pływania na windsurfingu umiejętność pływania nie jest obowiązkowa ale na pewno wskazana. Co prawda dziecko przez cały czas trwania zajęć jest w kamizelce asekuracyjnej a akwen po którym pływamy jest bardzo płytki jednak jeśli dziecko nie będzie czuła się swobodnie w wodzie może to znacznie opóźnić a nawet zablokować jego rozwój umiejętności windsurfingowych. Zalecamy wiec aby planując naukę na windsurfingu zadbać wcześniej o umiejetność pływackie swoich dzieci. Sezon zimowy to doskonały czas na regularne wizyty na krytym basenie.
Tak, ale wyłącznie pod warunkiem, że dziecko nie jest zupełnie początkującym windsurferem i ominięcie jednego czy dwóch dni zajęć nie spowoduje, że nie będzie nadążać za grupą.
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com