Poziom IKO I

IKO I

Podczas czterech pierwszych godzin szkolenia nauczysz się jak samodzielnie przygotować latawiec kitesurfingowy do pływania, jak należy go bezpiecznie lądować i startować, opanujesz również umiejętność samodzielnego sterowania latawcem, dzięki czemu będziesz mógł go wykorzystać do pływania bez deski. Nasi instruktorzy przekażą Ci niezbędną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, komunikacji oraz zasad pracy latawca.

4h Program szkolenia Poziomu IKO I

Na plaży – INTRO:
1. Nauka określania kierunku wiatru, teoria okna wiatrowego i jej zastosowanie w kitesurfingu
2. Nauka sterowania latawcem treningowym
3. Zasady bezpieczeństwa i komunikacji w kitesurfingu
4. Dobór i przygotowanie sprzętu kitesurfingowego do pływania
5. Zasady korzystanie z systemów regulacji mocy i systemów bezpieczeństwa
6. Start latawca z brzegu – asysta

W wodzie:
1. Nauka sterowania latawcem kitesurfingowym w strefie małej mocy
2. Sposoby startowania i lądowania latawca w wodzie
3. Body Dragi – wykorzystanie latawca kitesurfingowego do pływania na brzuchu
4. Nauka korzystania z systemów regulacji mocy w praktyce
5. Halsowanie się do deski – wykorzystanie latawca kitesurfingowego do pływania pod wiatr, bez deski
6. Kontrolowane użycie systemu bezpieczeństwa w praktyce

Po tym etapie będziesz gotowy aby wykorzystać latawiec do pływania na desce!


W PAKIECIE TANIEJ !!! -10% na zapis on-line


*Rezerwując on-line otrzymasz 10 % rabatu od powyższych cen

Cena zawiera kite, trapez, kamizelka, kask, deska, bar, pianka...

INDYWIDUALNIE czy GRUPOWO?

Nauka na kursie indywidualnym jest gwarancją szybkiego progresu, ponieważ instruktor poświęca osobie uczącej się 100% uwagi; zajęcia intensywne i najbardziej efektywne. Jeśli więc zależy Ci na tym aby jak najszybciej stać się samodzielnym kitesurferem taki rodzaj zajęć będzie idealny dla CIEBIE!

Kursy grupowe są nieco tańszą alternatywą nauki pływania na kitesurfingu, które oferują integracyjny charakter zajęć. Podczas kursów grupowych kursanci oprócz własnej praktyki mają możliwość obserwowania współćwiczących dzięki czemu łatwiej jest im zrozumieć istotę niektórych ćwiczeń. Zajęcia grupowe to jednak stosunkowo mniej praktyki „pod latawcem” w porównaniu do zajęć indywidualnych, ponieważ kursanci wykonują ćwiczenia naprzemiennie. Kursy grupowe to doskonały wybór dla osób, które radością z uprawiania kitesurfingu chcą się dzielić z innymi – weź ze sobą żonę, tatę czy dobrego kumpla:)

Powrót do oferty