Kurs instruktora kitesurfingu

Kurs instruktora kitesurfingu

kurs instruktorski kitesurfingu

TERMIN KURSU INSTRUKTORSKIEGO:

14.06.2021 – 20.06.2021

20.09.2021 – 26.09.2021

Od 2012 roku jesteśmy organizatorem kursów Instruktora Kitesurfingu !

Aby zostać instruktorem należy wziąć udział w profesjonalnym kursie, zaliczenie którego stanowi otwarcie możliwości szkolenia adeptów kitesurfingu. Kurs składa się z 6-ciu dni zajęć praktycznych i teoretycznych podczas, których każdy uczestnik zdobędzie niezbędną wiedzę oraz umiejętności pozwolające na efektywne i bezpieczne prowadzenie szkoleń kitesurfingowych. Cześć teoretyczna zakończona jest testem pisemnym, zaliczenie którego jest jednym z warunków uzyskania licencji.

Dlaczego warto wybrać PZKite ?

Kursy instruktorskie PZKite umożliwiają podjęcie pracy jako Instruktor Kitesurfingu w Polsce i za Granicą oraz zapewniają Instruktorom ubezpieczenie OC.

Wymagania wstępne – poziom I Instruktor PZKite:

Kurs Pomocnika Instruktora PZKite trwa min. 3 dni a jego długość uzależniona jest od warunków wiatrowych pozwalających na odbycie zajęć praktycznych w ilości 20 godzin + 6 godzin zajęć teoretycznych. Do kursu pomocnika instruktora PZKite można przystąpić w dowolnym terminie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z kierownikiem wyszkolenia a najpóźniej 3 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia kursu instruktorskiego. O kursie Pomocnika Instruktra Pzkite czytaj więcej na naszym blogu BLOG – KURS POMOCNIKA INSTRUKTORA PZKITE

Na Stopień 4 PZKite składają się następujące umiejętności:
1) Znajomość KSPD oraz umiejętność samodzielnego i świadomego poruszania się po akwenie wśród innych kitesurferów.
2) Umiejętność przejścia z pozycji Regular do Switch i powrót do Regular
3) Umiejętność wykonania skoku prostego olie
4) Umiejętność wykonania skoku prostego przez zenit

Uprawnienia po kursie :

 • Możliwość prowadzenia zajęć na jednym latawcu
 • Możliwość wystawiania Kart Kiteboardera
 • Możliwość wystawiania Kart Progresu
 • Otrzymanie zawodowego ubezpieczenia  OC na cały świat ( z wyłączeniem USA i Kanady) ; ubezpieczenie swoim zakresem obejmuje szkolenie na kitesurfingu, windsurfingu, Supie, nartach, snowboardzie,  snowkite oraz landkite

CENA:

 • Kurs Instruktora Kitesurfingu PZKite 2450 zł
 • Kurs Pomocnika Instruktora Kitesurfingu PZKite 750 zł
 • Kurs Pomocnika+ Instruktora Kitesurfingu PZKite  3050 zł
 • Kurs Unifikacyjny ( dla Instruktorów IKO lub POIK) 1200 zł

CENA ZAWIERA:

 • opłatę za kurs+egzamin
 • wydanie legitymacji Instruktora Kitesurfingu PZKite oraz roczną składkę członkowską wraz z ubezpieczeniem OC
 • materiały dydaktyczne

GDZIE I KIEDY ?

SurfSzkoła przy molo w Jastarni ul. Nad Zatoką 2, 84-140 Jastarnia

 •  Kurs Instruktora Kitesurfingu PZKite 14.06.2021 – 20.06.2021 oraz 20.09.2021-16.09.2021
 •  Kurs Pomocnika Instruktora PZKite min. 3 dni przed terminem rozpoczęcia Kursu Instruktora PZKite. Do kursu Pomocnika Instruktora PZKite można również przystąpić w dowolnym terminie w sezonie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z kierownikiem wyszkolenia; W Surfszkola przy molo Jastarnia jest nim Instruktor Wykładowca PZKite Łukasz Koniuszewski.
 • Dodatkowe terminy Kursu Instruktora PZKite: 1.05.2021-07.05.2021, 17.05.2021-23.05.2021, 31.05.2021-06.06.2021, 21.06.2021-27.06.2021, 23.08.2021-29.08.2021, 30.08.2021-05.09.2021, 13.09.2021-19.09.2021 ( kursy te mogą odbywać się w innych lokalizacji na płw. helskim)

Po pozytywnym ukończeniu Kursu Instruktora Kitesurfingu PZKite kandydat na instruktora zobowiązany jest do odbycia 30 godzin praktyki w szkole kitesurfingu pod kierunkiem instruktora level II. Dopiero pozytywne ukończenie kursu oraz odbycie praktyk uprawnia do otrzymania Licencji Instruktora Kitesurfingu PZKite, a tym samym do podjęcia pracy w charakterze Instruktora Kitesurfingu.

JAK ZAREZERWOWAĆ ?

  • Zarejestruj konto na stornie PZKite
  • Przejdź do zakładki “Moje dane”  i uzupełnij Dane do ubezpieczenia wraz ze Zdjęciem w formacie jpg.
  • Przejdź do zakładki “Kursy Instruktorskie”
  • Wybierz rodzaj kursu na który aplikujesz (Kurs Pomocnika, Kurs Instruktorski, Kurs Pomocnika + Instruktorski, Kurs Unifikacyjny)
  • Znajdź na liście Surfszkoła przy molo w Jastarni
  • Wybierz datę kursu
  • Wskaż osobę polecającą – Łukasz Koniuszewski Instruktor Wykładowca PZKite
  • Uzupełnij swoje dane i zapłać w wybranym systemie

Dla najlepszych po pozytywnie zaliczonym kursie i odbyciu praktyki oferujemy możliwość pracy w sezonie 2021 !

KONTAKT:

zapisy@surfszkola.pl
surfszkola@op.pl

+ 48 602 392 237 Łukasz – informacje ogólne

+ 48 510 067 446 Sara – pomoc w rejestracji

Biuro sezonowe: ul. Nad Zatoką 2, 84-140 Jastarnia

Biuro całoroczne: ul. Sądowa 9, 46-300 Olesno

Instruktorem Kitesurfingu może zostać każda osoba, która ukończyła 18 lat oraz posiada umiejętności na pozimie PZKite 4 czyli posiada umiejętność pływania na kitesurfingu na poziomie pokazowym.
Kurs Instruktora Kitesurfingu PZKite trwa 6 dni, składa się z części teoretycznej oraz praktycznych zajęć na wodzie. Kurs Instruktorski zakończony jest egzaminem teoretycznym i praktycznym po których pozytywnym zaliczeniu kandydat na instruktora zobowiązany jest do odbycia 30-godzinnych praktyk. Po pozytywnym zaliczeniu praktyk kandydat na instruktora kitesurfingu otrzymuje licencję Instruktora Kitesurfingu PZKite poziom I.
Instruktorem kitesurfingu PZKite (Polska Organizacja Instruktorów Kitesurfingu) może zostać każdy kto pozytywnie ukończy Kurs Instruktora Kitesurfingu PZKite oraz po ukończonym kursie zaliczy 30 godzinny stażu/praktyki. Kursy Instruktorskie organizowane są wyłącznie przez licencjonowane szkoły kitesurfingu wg. oficjalnego harmonogramu podanego przez PZKIte Aby wziąć udział w kursie instruktora Kitesurfingu PZKite kandydat na instruktora musi spełnić następujące wymagania: mieć ukończone 18 lat, posiadać umiejętność pływania na kitesurfingu na poziomie PZK 4, posiadać stopnia pomocnika instruktora kitesurfingu.
Do organizowania kursów Instruktora Kitesurfingu PZKite (Polskia Organizacji Instruktorów Kitesurfingu) uprawnione są szkoły z aktualną licencją PZKite poziom II. Aby otrzymać taka licencję szkoła kitesurfingu musi wykazać się odpowiednim stażem oraz spełnić szereg norm i standardów wyznaczonych przez Związek. Kursy Instruktora Kitesurfingu PZkite prowadzone są wyłącznie przez Instruktorów Wykładowców Polskiego Związku Kitesurfingu.
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com