Blog

Dlaczego to właśnie Jastarnia jest najlepszym miejscem do nauki kitesurfingu?

Może będzie to dla Ciebie zaskoczeniem ale w Polsce mamy zdecydowanie jedne z najlepszych warunków do nauki kitesurfingu w całej Europie. Płytka i płaska woda zatoki Puckiej, piaszczyste dno oraz niezagrażająca człowiekowi fauna i flora żyjąca w wodzie to właśnie uwarunkowania, które sprawiają, że… „nasz” półwysep helski stał się bardzo popularny nie tylko wśród naszych rodzimych amatorów kitesurfingu ale również wśród naszych zagranicznych sąsiadów, którzy mogą nam tylko pozazdrościć tak rewelacyjnych warunków do uprawiania kitesurfingu. W skali całego póływspu jest jednak jedna miejscowość, która zapracowała sobie na miano tej najlepszej i mowa tu oczywiście o Jastarni! Czym dodatkowo Jastarnia wyróżnia się na tle swoich sąsiadów?

Jastarnia może pochwalić się największą płycizną na całym półwyspie – podczas gdy np. na Chałupach płytką wodę mamy maksymalnie do 300 m. od brzegu, to w Jastarni takie płycizny mamy nawet do 4 km od brzegu! A to właśnie płaska i płytka woda są najważniejszymi czynnikami, które zdecydowanie przyspieszaj naukę nowych czynności podczas kursu kitesurifingu! Dzięki temu Twoje szkolenie kitesurfingowe przebiega szybciej a Ty odczuwasz dużo większy komfort nauki – nie musisz walczyć z falami i głęboką wodą jak to jest na większości zagranicznych spotów ( spot to miejsce gdzie uprawiamy kitesurfing). Duża płycizna w Jastarni sprzyja również rozproszeniu się innych użytkowników spotu po całym obszarze płycizny, dzięki czemu nawet w sezonie jest tu dużo mniejszy tłok na wodzie niż np. w Chałupach.

Instruktorzy Kitesurfingu Jastarnia

Kursy Kitesurfingu Jastarnia

Sezon na pływanie w Jastarni trwa cały rok – tak to nie żart, w miesiącach takich jaki grudzień czy listopad przy dobrej prognozie możesz zobaczyć tu nie jednego kitesurfera. Miesiące zimowe nie są jednak miesiącami, w których polecalibyśmy rozpocząć naukę kitesurfingu; takie specyficzne  warunki zarezerwowane są tylko dla wprawionych kitesurferów. W jakim miesiącu można więc rozpocząć szkolenie kietsurfingowe? W Jastarni sezon letni trwa pełne 5 miesięcy – od maja do września, jednak dzięki ociepleniu klimatu z powodzeniem w Jastarni prowadzimy kursy kitesurfingu również w miesiącach takich jak kwiecień i październik. Kwiecień oraz początku sezonu to doskonały moment aby rozpocząć swoje szkolenie kitesurfingowe, ponieważ nie ma tłoku na wodzie, każdy ma dużo miejsca wokół siebie, a to również poprawia komfort nauki. Rozpoczynając kurs kitesurfingu już w pierwszy weekend maja czyli popularną w Jastarni SurfMajówkę mamy pewność, że do sezonu nasze umiejętność będą już na odpowiednim pozimie i będziemy mogli w pełni cieszyć się pływaniem na kitesurfingu nie będąc przy tym zagrożeniem dla innych użytkowników spotu!Dodatkowym autem nauki kitesurfingu na początku sezonu w Jastarni jest również fakt, że woda od strony Zatoki Puckiej jest tutaj cieplejsza niż np. na wysokości Chałup. Dlaczego? Otóż tak obszerna płycizna ( 0,5 – 1m) dużo szybciej ogrzewa się promieniami wiosennego słońca niż woda o głębokości 2 m i więcej. A to właśnie wodę głęboka czeka NAS na większości innych spotów w Polsce i Europie. Na koniec warto wspomnieć, że sama w sobie Jastarnia to klimatyczne, turystyczne miasteczko. Jest tu dużo atrakcji turystycznych tj. Molo w Jastarni ( przy którym znajduje się nasza szkoła kitesurfingu i windsurfingu), Chata Rybacka, ścieżki tematyczne, ścieżki rowerowe, dużo fajnych restauracji, sklepów i mnóstwo atrakcji dla dzieciaków. No i oczywiście nie można zapominać o przepięknej plaży od strony Morza Bałtyckiego, gdzie można poopalać się, zażyć morskich kąpieli lub jeśli nie jesteś już początkującym kitesurferem i lubisz wyzwania popływać na kitesurfingu na niezłych falach!

Jastarnia kursy

Jastarnia instruktorzy

Teraz już wiesz, że Jastarnia to najlepsze dla Ciebie miejsce do nauki kitesurfingu a NAM nie pozostaje nic innego jak zaprosić Cię do naszej szkoły w Jastarni na profesjonalny kurs kitesurfingu!

Gdzie NAS znajdziecie?
SurfSzkoła przy molo w Jastarni
ul. Nad Zatoką 2, Jastarnia
(lewa strona przy wejściu na molo!)

Czekamy na ciebie w JASTARNI!

 

Masz pytania? zadzwoń + 48 602 392 237 lub napisz surfszkola@op.pl

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com